Mi a különbség a lézer (laser) nyomtató, és a sima nyomtató között?
A lézer szinte bármire tud nyomtatni, mert por van ragasztóval keverve, amit ráolvaszt az anyagra. (Nagyon primitíven megfogalmazva.)
A tűs (mátrix) nyomtató a régi zörgős fajta, mint még 1-2 helyen számlázásnál. Tűk előtt fut egy festékszalag. Ahol rányomja a papírra, ott lesz a pont (alak, betű, stb.). Lassú és rossz a felbontása.
A tintasugaras folyékony festéket tartalmaz és ráspricceli a papírra, mintha tűs lenne... azaz a festékkazetta mozog a papír felett és úgy helyezi el a pontokat. Fontos, hogy gyári festéknél fényes papírra is lehet nyomtatni (fotópapír), de sütőpapírra nem biztos. Utántöltött patronnal csak normál papírra lehet, mert sokkal rosszabb a festék minősége.
Tehát neked a lézert javaslom, de gyurmára az se tud nyomtatni, elvégre ezek papírhoz készültek, tehát az a vastagság elfogadott csak. Lézernyomtatóba ragacsos anyagot betenni is tilos, mert a felvivő rész teljes egészében hozzáér a papírhoz (nem csak pontokban, mint a tűs és a tintasugaras egyáltalán nem, csak a behúzórész).
"mert por van ragasztóval keverve, amit ráolvaszt az anyagra"
téves. a lézernyomtató csak port használ, amit "rásüt" a papírra.
amiben ragasztóval kevert por van, az a hőszublimációs nyomtató.
amúgy kedves kérdező, mit értesz azon, hogy "sima" nyomtató?
Kedves Második! A tintasugarasra gondoltam, csak nem tudtam a nevét x3
Kedves Első! Köszönöm a válaszod. Persze, a gyurmát nem tenném bele. Azért kéne ez a lézer nyomtató, mert ahogy mondtad, porral dolgozik, és a már kinyomtatott papírt, egyszerűen ráteszem, rátapogatom a gyurmára, és egy 24 óráig nehezék alatt hagyom, és egyszerűen átragad a por (tudtommal).
Rosszul tudod.
Egy megfelelően működő lézersugaras nyomatról soha, semmilyen körülmények között semmire nem ragad át a festék (kivéve, ha oldószer is van a dologban).
Akkor ragadhat át, ha rossz festékport töltesz bele, elromlott a fényhenger vagy a fixáló.
Gyurmára szerintem otthoni körülmények között nem nagyon fogsz tudni mintát sem nyomtatni, sem nyomatról átvinni.
Talán, ismétlen talán úgy oldható meg, hogy szerzel egy olyan tintasugaras nyomtatót, ami sok fetéket használ, olyan papírra nyomtatsz, ami nagyon lassan szívje be a festéket, és ezt rögtön a nyomtatás után rányomod a gyurmára.
DE: az garantált, hogy nem lesz egyenletes a gyurmán a színerősség, és hogy el is fog maszatolódni a nyomat.
SŐT: a gyurma nem is fogja felszívni a festéket.
Sokkal egyszerűbb lenne, ha kézzel festenéd a gyurmát.
Itt láttam. Nem lenne egyszerűbb, olyan aprólékos mintákat szeretnék. Eredetileg úgy tudom sütőpapírra kéne, de az tuti nem játszik, mert apum nyomtatja ki nekem a kórházban. Épp ezért sima fénymásoló papírra nyomtatja, én pedig ha rátettem a gyurmára körömlakklemosós fültiszítóval átdörgölöm + ha megmaradt rajta a minta, akkor lelakkozom hogy védjem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!