Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy működik egy digitális...

Hogy működik egy digitális rajztábla?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná nekem, hogy mi kell hozzá pl., hogy működik?

2012. dec. 2. 01:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Már egyszer válaszoltam egy hasonló kérdésre,ha nem haragszol inkább bemásolom,mert elég hosszú :)


"Igazából ez úgy működi, hogy mindenféle gombnyomás nélkül tudod a tollal is és szabadkézzel is használni. Ha szabadkézzel,akkor olyasmi, mint a laptopokon az érintőfelület ( az egér helyett) a tollnál pedig van egy érzékelő, és ha a tábla felületéhez közelíted ( pár milliméter közel ) akkor mozgatod az egeret, ha végíghúzod rajta úgy ,ha hozzáérinted a felülethez, akkor gyakorlatilag rajzolsz vele, ha rajzoló programban vagy. A kattintás az, ha a tollat hozzáérinted egy gyors mozdulattal. Miközben a toll hatósugarában van, azt nem érzékeli,ha közben rajta van a kezed. Remélem nagyjából érthetően írtam le, de ha nem értesz valamit,szólj! :)

"

Ha megveszed,akkor hozzáadják a tollat is, amit a tábla érzékelhet.

2012. dec. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
IGen, köszönöm :) De most leginkább arra gondoltam, hogy például rá kell-e kötni valamire hogy működjön, kell-e hozzá külön rajzprogram, stb.
2012. dec. 3. 06:37
 3/5 anonim ***** válasza:
csak a rajztáblát kell rákötni a gépre, a tollat nem
2012. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rajzprogram kell hozzá a számítógépen amire kötöm? És laptopra is lehet kötni, ugye?
2012. dec. 3. 22:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Akármire rá lehet kötni aminek van USB foglalata.

A Paint-en kívül nem árt egy jó rajzprogram. Amiben lehet egérrel vonalat húzni, abban működni fog.


Jobb rajz és grafikus programok

- Adobe Photoshop CS vagy sima verziók

- Paint Tool SAI

- ArtRage


Ingyenes: GIMP

2012. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!