Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Töltő kábel eltörött, mire...

Töltő kábel eltörött, mire cseréjem ki?

Figyelt kérdés

A típusa HP-OK065B13 LF


Input: 100-240 1,7A, 50-60Hz


Output: 18,5V, 3,5A, 65W


Sárga végű dugó, kb. 2mm, vagy kevesebb belső átmérő, 4 mm(?) külső.


A hálózati kábel még ép.


Találtam a neten egy-két hasonló kábelt, de időnként az Inputnál másfajta áramerősség (Amper) volt megadva. Véleményem szerint az Input nem igazán lényeges, hanem sokkal inkább az Output, és a dugó mérete. Vagy tévednék?


Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok.



2012. nov. 29. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol tört el? Nem lehet megforrasztani?
2012. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szétszedtem, mert úgy gondoltam, hogy úgy is mindegy neki. (Bár még mindig minden szépen egy darabban van, nem törtem el semmit benne.)


A kábel az adapter előtt tört el. Maga a kábel az elején két szálon fut, majd egymásba futnak. Van egy belső műanyaggal burkolt réteg, és egy külső fémhálós rész. Ehhez kéne egy teljesen új kábel szerintem, meg egy forrasztó, ami nem biztos, hogy találok itthon.

2012. nov. 29. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már szétszedted az adaptert, akkor ne forrasztgasd! Valami belekerül és lesz egy nagyon drága, és nagyon büdös levélnehezéked. Vegyél netről egy univerzális töltőt és annyi.
2012. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Áramtalanítottam az adaptert, (magyarul kihúztam mindent.)Aztán átkötöttem a kábelt, leszigeteltem alaposan mindenhol, és működik a töltő. A hátránya, hogy az új kábelköteg nem fért be a régi helyére, ezért az egészet letekertem még kívülről még egy kis kábellal, úgy hogy véletlenül se mozduljon el a helyéről semmi sem.


Átmeneti megoldásnak éppen megteszi, de mivel sokat van mozgatva a dolog, és mégis csak áram kering benne, ezért veszek egy újat. Bár a barátnőm szerint csakis gyárit vegyek, bla, bla...

2012. nov. 29. 15:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok, kívülről és leszigszalagoztam, nem pedig kábeleztem:(
2012. nov. 29. 15:50
 6/6 A kérdező kommentje:

A kábelt visszahajtottam ellenkező irányba, és szigszalaggal ráerősítettem az adapterre, így ha mozgatom is, akkor sem mozdul el a csatlakozónál semmi sem.


Otthon ne próbáljátok ki!

Mindegy, kár érte.

2012. nov. 29. 16:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!