Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Minecraft milyen típusú...

A Minecraft milyen típusú számítógépeken használható?

Figyelt kérdés

A gyerekeknek vennénk használt gépet, de nem tudom, melyiken fut ez a játék, meg a hasonlók, melyiken nem. Nekik ez a lényeg, hogy a Minecraft menjen rajta. Már több gépet megnéztünk a neten, minden tulaj azt mondja, hogy persze viszi az új típusú játékokat, de a szomszédom vett egy P4-est, és persze nem visz semmit. Nem tudom, mire figyeljünk,a memória számít, a videokártya, vagy mi?

Nem értek a régi gépekhez, nekünk egy 3 éves Compag 610 laptop van, hát jó lenne megkímélni, inkább veszünk egy használtat nekik, azon gyakoroljanak. Az összeget sem tudom, mennyit érdemes rászánni, vannak nagyon olcsóak, 10-15 ezer, félek, azok semmit sem érnek.

Kérem, segítsetek, aki jobban ért hozzá, mit érdemes venni?



2012. nov. 23. 11:23
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hát 10-15ezerért ténleg nem igazán érdemes gépet venni, szerencse kell hozá hogy az ténleg megérje árát (vagy még többet is)

20-25 már reálisabb

viszont ha ebben monitor is bene van az "elviszi pénzt a teljesítménytöl"

valami Core 2 alapú (akár két magos Exxxx szériás procival számítógép lene jó

és Geforce 8xxx-9xxx GT szériás videokártyával vagy HD 3xxx szériással

tehát PCI-E videokártya vagyis ne csak integrált videokártya legyen bene meg ne valami nagyon régi vga (AGP t ne ha lehet bár abból is van türhetö hd4670)

.

a lényeg enyi kb.

2012. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nvidia Geforce "GT" (többféle jelölés van GS, GTS, GTX ... árban gt vagy gs t fogsz találni)

és

ATI Radeon HD

videokártyákról van szó csak ezt lefelejtetem

2012. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez már ad némi támpontot.
2012. nov. 23. 17:51
 4/4 Wolfenstein2000 ***** válasza:
RAM-ból legyen min. 2GB, de amin akadásmentesen elfut az 4GB. Dual Core processzor az mindenképpen kell. De 4 Proci már sokkal jobban hangzik. A videókártyából én egy Ati-t mondanék. Ugyan azt tudja mint a G-Force, csak ez olcsóbb. Hogyha ezekből a jobbakat veszed meg akkor kell még egy jó hűtő, mert öcsémnek is ilyen gépe van, de mindig túlmelegszik. Ha viszont csak simán egy jó gépet akarsz venni akkor nézz szét a medion-pck között, azok sosem gyenge gépek ;)
2012. nov. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!