Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valami "felemészti" a 25 GBos...

Valami "felemészti" a 25 GBos CSAK és CSAK Win7 re szánt partíciómat. Már csak 900 MB van :S. Részleteket lent írtam. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Megpróbálom tömörre fogni :


25 GB ot hagytam a Win7 nek, CSAK a rendszer van a „C” partíción (az összes program, szoftver,játék és személyes dolog máshol van. Már csak 900 MB van és ez eléggé bosszantó hogy így terjeszkedik a OP.rendszerem.


-CCleaner-rel az összes ideiglenes fájlt,előzményeket,sütiket és ilyeneket leszoktam törölni.

-az asztal és lomtár persze üres

-a játékok mentések által elfoglalt hely is csak 360 MB (ez egy Dokumentumok mappa ahová kérdés nélkül ment 1-2 game)


Gyanús mappák:

Van 1-2 rejtett mappa amit nem tudom hogy egy vírus generált-e vagy sem:

- C:/Felhasználók/ … alatt van egy „AppData” nevű rejtett fájl, 3,7 GB ,és olyan mappákkal benne hogy : Local, LocalLow,Roaming, ezek pedig tele vannak látszólag rendsz által használt programokkal mint pl : Adobe,ATI,APN,AskToolbar,CrashDumps. DE lehet ez teljesen rendben van,nem tudom :S.

- Hasonló jellegű a C:/ProgramData is :S …


Valakinek lenne ötlete erre hogy szabadíthatnék fel 1-2 gigát? Nem hiszem hogy a Win7 több mint 23 Gigát enne meg :/. Talán vm Trójai? Pedig van egy normális Avast-om.

Megoldás lehetne ha parancsikonokat hoznék létre amiket a másik partícióra irányítanék?

Köszi szépen előre is az ötlettel bírós segítőknek.



#Windows 7 #hely #partíció #trójai #rajtett fájlok #fogyó pariticó
2012. nov. 20. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez egy normális állapot, ennyire nő a használat során. 50 GB-ot szoktak ajánlani, ha nem akarod hogy hónapok múlva már pakolgatni kelljen a fájlokat a helyhiány miatt.


Van 1-2 olyan mappa ami hatalmasra tud nőni, és a rendszertisztítók nem veszik figyelembe, és a törlésüket sem ajánlják. Ezek +5-15 GB-ot is hozzá tudnak adni a rendszerhez, ilyen a Windows mappában a Winsxs és Installer mappa.


Az AppData és ProgramData mappa az általad telepített programok fájljait tartalmazza (a nevében is benne van), hiába rakod egy másik partícióra a telepítés során létrejött fájlokat, azoknak ez a mappa egy kapcsolattartási pont a rendszerrel és a C-n foglalja a helyet.

2012. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Keveset adtál meg a win 7 nek én min 100Gb ot szoktam

Keresd meg a TEMP mapákat

és töröld a tartalmukat

2012. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ettől féltem ,hogy akkor nincs más megoldás mint egy újra- particionálás? (amúgy a Temp mappa üres)

Ha viszont ezeket a termetes mappákat parancsikolnám,akkor csak nem "C"-n fognák a helyet ...bár az más kérdés hogy utána lehet kicsit összeesne a rendszer ,és épp ezért nem tettem még ezt meg. Járható lenne ez az út?

2012. nov. 20. 10:48
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
kapcsold ki az automatikus frissítéseket akkor nem fog nőni
2012. nov. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kis takarítás nem árthat:


[link]


Kapcsold ki a hibernálást, ez letörli a Hiberfil.sys fájlt a gépedről. Ez több gigabájt is lehet. Futtatásba beírod hogy cmd, majd kiadod a powercfg -h off parancsot.


A lapozófájlt áthelyezed egy másik partícióra, szintén több gigabájt is lehet.


Start menüben számítógépen jobb klikk és tulajdonságok.

A megjelenő ablakban kattints a "speciális rendszerbeállítások" elemre.

Rendszer tulajdonságai ablakban Speciális fül/teljesítmény/beállítások gomb -> teljesítménybeállítások lapon megint a speciális fül/virtuális memória/módosítás


A hely pedig valóban kevés, legalább a dupláját kellene hagyni a Win7-nek.

2012. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem 47 giga az egész program files, windows, users.

Fél éves a windóz.

2012. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Frissítéseket nehogy kikapcsold!


Elég csak időnként takarítani az otthagyott szemeteket.


Letöltött frissítések fölösleges file-jainak a törlése:

[link]


Winsxs folderből több GB szemét törlése:

[link]

2012. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%

A frissitések NEM érnek semmit

csak dagadnak

2012. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Golan Trevize ***** válasza:
100%
Utána kéne nézni, hogy hány vírus terjed hiányzó frissítések miatt, illetve a zombihálózatokat is liyen gépek alkotják, aztán kéne kijelenteni, hogy nem kellenek a frissítések...
2012. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%

frisités kikapcs !!


én sosem töltöttem frisítéseket és teljesen jó volt a gépem mindig csak helyet foglalanak nem leszz jobb a géped attól mert elszeded a sokk szemetet

2012. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!