Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gamer PC, megveszed egyik...

Gamer PC, megveszed egyik évben 300k-ért 2 évre rá 90et ha ér, ha játszani akar valaki jobban megéri konzolt venni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 20. 08:18
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
meg az alatt a 2év alatt már elavult lesz lassan futnak a játékok
2012. nov. 20. 08:18
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen, a gyártók szándékosan apellálnak erre. Azért a 300k-s gép többet is bír, mint 2 év, de kijönnek új directx-ek, új programnyelvek, új technológiák, így a 150k-s vga-t 2 perc alatt leamortizálják, mert hiába gyors, nem ér semmit.
2012. nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Persze.A számítógép munkára való,a konzol játékra.
2012. nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
a medve meg nem játék, a sör meg nem alkohol
2012. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A konzol jó alternatíva játékra, de azért a PC-nél sem ennyire rossz a helyzet. A gép lehet, hogy munkára való, de a PC-s játékok kb a PC-vel egy idősek, szóval mindig használták játékra IS. A PC-nek is vannak előnyei és amikor avul nem muszáj rögtön újat venni, mert lehet fejleszteni és esetenként elég egy kisebb fejlesztés (egy alkatrész cseréje, pl a videokártya) plusz jól bővíthető (memória, háttértárolók stb).

Nekünk például nincs TV-nk csak 2 számítógép, amik minden szórakozási, informálódási és távoli kapcsolattartási igényünket kielégíti. Az éb gépemben van egy 3 éves Phenom II X4 proci, míg az előtt 2 évig használtam egy X2 5400+-t. A két proci együtt volt 50k (tehát 5 év alatt ennyit költöttem procira). Az utólsó két videokártyámat 2-2 évig tudtam használni magas grafikai beállítások mellett...ezek 30 illetve 40k-ba kerültek, de mindig úgy veszek vga-t, hogy eladom az előtte lévőket, így befolyt összesen 26k (tehát a két kártya együtt, 4 év alatt került nekem 44k-ba). Ezzel csak azt akarom mutatni, hogy nem feltétlenül igaz, hogy az élvezhető PC-s játék 2 évente 300-90=210k-ba kerül (a fenti elmélet alapján). De azt sem mondom, hogy a konzol nem jó dolog (én a PC-t jobban szeretem és amúgy is PC-re van már egy csomó eredeti játékom -kb 120 darab, amiket persze bő 10 év alatt kapartam össze és csak néhányat vettem meg teljes áron illetve ajándékba is sokat kaptam).

2012. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ez az, amíg egy kemény vidkártya mondjuk 60k, addig már majdnem konzolt veszel,vagy már vehettél is belőle
2012. nov. 20. 10:32
 7/18 anonim ***** válasza:
ez igaz de akkor számold ki hány játékot kell vegyél a konzolhoz ami ugye sokkal drágább mint pc-hez .. szval pc-re csak letöltöd full ingyen ha van neted és játszol amivel szeretnél egy jó vga szerintem meg 1 évig biztos bír maxon minden játékot. persze képfelbontsától is függ full hd vagy csak hd vagy az alatt stb.
2012. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A letöltés ne legyen releváns egy objektív felmérésnél.

Illegális dolog, az egy dolog, hogy sokan csinálják. Ha PC-re minden játékot megveszel, sokkal rosszabbul jössz ki vele, mint a konzollal, mert a játékon kívül még a gépre is állandóan költened kell. Játszani konzol való, a játékok is élvezetesebbek, a letöltés egy objektív kérdésnél nem lehetőség, ne vonjunk bele egy illegális cselekményt abba, hogy mi éri meg.

2012. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
hát ha illegális ha nem én legális oldalról töltök le :D
2012. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
wondws xp sp3,win7,win8 ezt sem veszik meg az emberek több mint 90 % ha nem letölti szval pc -nél ez már régóta van hehe
2012. nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!