Mi benne a rossz?

Figyelt kérdés

Na szóval, garis a gépem(ipon.hu...) de ne tudom melyik cucc lehet benne a rossz, a memóriákat kicseréltem, így az nem..


A jelenség:

Első bekapcsolásra visít a táp,de ha picit hozzáérek a ventijéhez akkor helyreáll, ide megoldás?

Aztán ami zavaróbb, hogy első indítás után ha elkezdek játszani újraindul, előtte van mikor színpompában játszik a képernyő, minden féle csíkok, de van mikor sima fekete képernyő és újraindul, van hogy fehér.Van mikor kiírja jobb alul, hogy az AMD képernyőillesztő nem reagált, majd sikeresen helyreállt. Miután ujraindul, ha kikapcsolom a gépet, és lenyomom a tápon a kapcsolót kb 10 másodpercre, és elindítom, a gép a következő kikapcsolásik hibátlanul müxik.


Nem tudom eldönteni, hogy a vidi kari, vagy a tápom a rossz? Beküldeném az iponnak az egész gépet, de úgy 5.000 ft.. mert darabokban vettem a gépet. Így jó lenne megfejtenem, hogy mi is a hiba.


2012. nov. 16. 07:37
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:

Ha a tápod "visít" mondjuk ez elég extrémül hangzik akkor ott valószínűleg a ventilátor lesz a ludas. Szal vagy venti vagy táp csere.

A másik hiba az ugye VGA hiba (itt még bekavarhat az alaplap is)

Én elsőnek tápot cserélnék, illetve mindenképpen kitakarítanám a gépet. (A táp biztos elég a konfigodnak?)

2012. nov. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

mikor megvettem már akkor szarakodott, de akkor még nem ennyire..


400W FX azt mondják ez bőven elég neki.

Amd Fx 4100 3.6 ghz

Gigabyte Radeon HD 6770

6 GB Ram

2012. nov. 16. 08:42
 3/6 A kérdező kommentje:

elírtam a tápom:

FPS HEXA 400W

és az alaplapom MSI 760 GMP21

2012. nov. 16. 08:51
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

A tápot és a videokártyát küld el garanciáztatni

elsönek tápot

Utána vga t de ha gondolod egyszere is viheted de valami táp gond lesz szetintem

de ha ezeksem akor netán alplapbis közre játszhat még ahogy irták de arra kis esélyt látok

2012. nov. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A visítás annyi, hogy a ventilátora szar a tápodnak. Tehát tápot is vissza kéne vinni.


Próbáld meg a videókártyát egy másik gépben, ha van rá lehetőséged, 90%, hogy az a ludas.

2012. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
akkor vissza küldöm mind a kettőt! köszönöm
2012. nov. 16. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!