Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vajon mi lehet a probléma?

Vajon mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Beraktam egy vga-t. Nem volt hozzá megfelelô kábel. Kivettem. Beraktam régi vga-t, 20 percig szoptam mert a windows nem volt képes kezelni. Végül összejött. Átmentem ubuntura frissítgetni. Beszart újra kellett indítani. BIOS nem akart semmit se csinálni. Kiadta hogy p4 meg del oszt annyi. Megoldottam kínszenvedéssel. Nem ismert fel egy meghajtót se. Reset + kábelcsere. Felismerte. Azóta se boot se winfos instal 192-es hibával a d meghajtón. Egyszer feljött grub rescue mert nem találta a prefixet. Na akkor programozunk. Egy kurv@ parancsot se ismert fel. Neten megnéztem hátha elfelejtettem a parancsokat de nem. Most általában eljut a post screenig és újraindul. És ez így ment egy jó darabig. Gondoltam ledőlök egy kicsit. 1-2 óra múlva nekiálltam megint. Szétszedtem. Kiszedtem vinyókat. Átjumpereltem őket. Gondoltam majd a másik HDD kicsi partícióját leformázom és rakok rá egy windowst. Beraktam a cd-t, most már -1es hiba jelent meg. Cseréltem DVD olvasót hátha az a szar de ugyanaz lett. Kikötöttem a meghajtót, csak a 2 vinyó volt bent, azokat 1 kábelre raktam rá, beindítottam és hirtelen a grub jó lett. Be is töltöttem a windowst és azóta megy.


Mi a jó rák lehet a baja a gépnek? Attól félek most hogy holnap már nem kapcsol be vagy hogy ha átmegyek ubuntura megint szenvedhetek.


Ötletem sincs hogy mivel csináltam meg mert mindent már vagy harmadjára próbáltam meg.

Fuck logics, go IT.


2012. okt. 13. 15:25
 1/2 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Úgy, hogy nem írod le se a régi se az új videókártya típusát, valamint a géped többi alkatrészét nem igazán tud a nagy közönség számodra értékelhető választ adni.


De azért lássuk mit tudok tenni az érdekedben. Nem elképezhető, hogy az új videókártyát az alap nem támogatja? (régi alaplap és új videókártya kombinációnál már láttam ilyet) Esetleg a foglalattal lehet a probléma, ha régebbi az alaplap és sokszor volt cserélve / ki-be rakosgatva az aktuális videókártya, akkor elképzelhető, hogy roncsolódott.


Remélem tudtam segíteni!

2012. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egy ilyen kérdésnél mi szükség a típusokra/gyártókra? Lehet hogy kicsit tömören írtam le, mindenféle sallang nélkül de gondoltam így is megértik az emberek.


És nem, nem képzelhető el mert eleve úgy kezdtem hogy kivettem azt az új kártyát és a régit, ami eddig benne volt, azt raktam vissza.

2012. okt. 13. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!