Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi okozhat Windows 7-nél...

Mi okozhat Windows 7-nél hosszadalmas leállást?

Figyelt kérdés
Az indulás viszonylag gyors, a leállás 5-10 percig is eltart. Hogyan tudnám ezt megszüntetni?

2012. szept. 24. 14:55
 1/4 Keletföld válasza:

Ha ugyanaz a trükkje, mint az XP-nek, akkor eléggé egyszerű.

A regeditben meg kell keresni a HKEY_LOCAL_MACHINE nevezetű könyvtárat és itt továbblépkedve a könyvtárfán / SYSTEM /CurrentControlSet / Control nevezetű kulcsban módosítani a WaitToKillServiceTimeout nevű, string típusú bejegyzést, melynek új értéke legyen 100.

/Eredetileg azt hiszem 20000 volt (az érték századmásodpercekben van megadva) ami úgy nagyjából 20 másodpercet jelentett./



Ujraindítás szükséges.

2012. szept. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megvan, köszönöm....:)

Durván hatásos. Az érték 12000 volt, levettem 2000-re, de emelek rajta, túl gyors, hagyok azért időt a programok normál bezárására, nehogy valami gond legyen.

Nem világos nekem ez a szám. Ha századmásodperc lenne, akkor 2 perc után le kellett volna állnia, most 2000-rel valóban leáll 20 másodperc alatt.

Érdekes még, hogy te is azt írtad és sok helyen úgy van leírva a neten, hogy az alapérték 20000, ami századmásodpercben értendő és így 20 másodpercet jelent. /De hát ezért már nem is reklamálna senki, hogy nem tűnik ez fel senkinek?/ Viszont 20000 századmásodperc az 200 másodperc, vagyis 3 perc 20 másodperc.

2012. szept. 28. 10:16
 3/4 A kérdező kommentje:

Olvasgattam még, valójában ezredmásodpercet jelent az érték, valami félrefordítás történhetett és aztán mindenki átvette.


[link]

2012. szept. 28. 10:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát szóval nem igazán világos számomra, de lényeg hogy működik...:)
2012. szept. 28. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!