Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új laptopot vásároltam ma, de...

Új laptopot vásároltam ma, de máris volt rajta egy kékhalál! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma voltam megvenni az új gépem egy Dell inspiron n5110 i7-es, 8Gb-ás. Az első bekapcsoláskor azonnal kaptam egy riasztást (McAfee) miszerint trójai vírus van rajta. Pedig a géphez még szinte hozzá sem értem. Aztán elkezdtem telepíteni a szokásos programokat: avast, chrome, firefox, ccleaner stb stb. De szörnyen lassú volt, gondoltam is magamban, hogy a régi 3 éves toshibám gyorsabb, de azt hittem, hogy csak a net a gyenge valamiért. Aztán egyszer csak kék halál és a gép leállt!


Holnap reggel visszaviszem a boltba, de mit tegyek, ha kekeckednek? Ha nem akarják vissza adni a pénzt? Vagy ha felajánlanak egy másik ugyanilyet? (Én már nem akarok ilyen gépet ezek után)



2012. szept. 5. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Drivereket felraktad? bocsi a hülye kérdésért-
2012. szept. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad ha kekeckednek igen is ki kell cserélniük!
2012. szept. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De ne cseréljék ki, hanem adják vissza a pénzem. Nem szeretnék ilyen laptopot. Mi van ha kicserélik és egy hónap múlva azzal is ugyanez lesz?


Nem vagyok hozzáértő, nekem annyit mondtak, hogy semmit nem szükséges rárakni azonnal használható. Csak a fent említett programokat raktam rá.

2012. szept. 6. 00:10
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor valszeg szarul tették fel! Nem fogják szerintem visszadni a pénzt mivel valszeg szoftver hibája van és nem kell aggódni mert valszeg rendben lesz csk valamit elkurtak
2012. szept. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Na jó de mi van a trójaival? az hogy került rá? Azonnal riasztott a gép mikor bekapcsolt. Még nem töltöttem le semmit, szóval az nem lehet, hogy én töltöttem le valamit rossz helyről és jött vele a vírus. Ráadásul azért is haragszom rájuk, mert két laptop között vaciláltam (a másik egy samsung volt hasonló paraméterekkel) de nekik a samsung pont elfogyott, előttem vitték el. A Dell-ből meg már csak ez az egy volt. Én hülye meg még ezek után megkérdeztem, hogy szerinte melyik a jobb. Hát persze hogy azt mondta hogy a dell, mivel samsungot már nem tudott volna adni. Én meg még el is hittem. Korábban egy másik helyen azt mondták, hogy nem javasolják a dellt! Ráadásul olyan kis gagyinak tűnik a billentyűzete. Mikor gépelek vele, akkor "hullámzik", mintha be akarna szakadni! Most éppen a toshibáról írok, és pont azt nézem, hogy ennek különb a billentyűzete meg a háza mint a dellnek, pedig ez a laptop már nem sokat ér!
2012. szept. 6. 00:31
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem rossz a DELL!!! Nem a laptoppal van a baj hanem a szoftverrel vagy igen te töltöttél le valamit!!
2012. szept. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Annyit csináltam vele, hogy felnyitottam, megnyomtam a bekapcsolás gombot. Bekapcsolt és rögtön riasztott, hogy trójait talált! Légy szíves ne nézz hülyének! Nem vagyok számtech zseni, de azt azért tudom, hogy egy gép nem attól lesz vírusos, hogy rátüsszentek.

Amúgy megfordult már a fejemben, hogy ezt a gépet már valaki visszavitte és nekem újra eladták, mivel voltak rajta olyan programok, amik szerintem nem "alapfelszereltségek". De ebben nem vagyok biztos, pl a msn rajta volt, és annak idején azt én töltöttem le a gépemre, és nem volt alapból rajta. Lehet hogy most már rajta kell legyen, nem tudom, csak gyanús volt.

2012. szept. 6. 00:44
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha adnál még egy kis infót jobb lenne! Például milyen op.rendszer stb. Nem hinném, hogy egy szar gépet adnának el neked hiszen akkor ugy is tudják, hogy visszaviszed hol vetted? Adtak hozzá drivereket és windowst ilyeneket leírhatnál!
2012. szept. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
i7-es, 8 gigás, windows 7 home 64-es, 1 gigás nvidia kártya nem integrált
2012. szept. 6. 00:56
 10/15 A kérdező kommentje:
van driver, de az már fel van rá rakva
2012. szept. 6. 01:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!