Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen notebook felelne meg...

Milyen notebook felelne meg nekem?

Figyelt kérdés

Szeretnék notebookot venni, de nem igazán tudom, hogy a sok leírás mit is jelent náluk. Amihez kellene nekem leginkább: netezés, online filmnézés, szöveg,kép stb. szerkesztés, cd-dvd írás, esetleg egy-két játékot raknék rá és memóriakártya-olvasó is nagyon jó lenne, ha lenne benne (habár lehet az már mindegyikben van). És jó sok hely legyen rajta (fényképeknek, dokuknak, recepteknek)

Tudnátok konkrét márkát és típust ajánlani? Pénzkeret igazából nincs, mert összegyűjtöm és utána veszem csak meg,mert úgy gondolom hiába veszem meg az olcsóbbat ha nem tudom használni.

Szóval márkák, típusok, esetleg linkek? Ja és persze azért nem a leggagyibbat szeretném, hanem azért olyat, amit tudok jó pár évig használni.



2012. aug. 30. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
~100-120-ba már beleférhet a dolog. Ha hely kell, külső vinyót vegyél és azzal talán a cd-dvd írás is kibekkelhető alkalomadtán, egy olyan gép már 80-100-ból is megvan, kb. ugyanott vagy.
2012. aug. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az az egy két játék mit takar? BF3? vagy ilyen plants vs zombies-angrybirds? ennek függvényében kellene gépet választani.
2012. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak kisebb játékok. Nem ilyen nagy komolyak.
2012. aug. 30. 21:00
 4/10 A kérdező kommentje:
Konkrét típusokat tudnátok ajánlani? Vagy melyik márka a legjobb??
2012. aug. 31. 12:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Úgyis mindenki mást mondana, én pl. a Sonyt, Acert, Lenovot, Toshibát, Fujitsut ajánlanám, más meg mondjuk a Dellt, HP-t, MSI-t vagy az Asust. Sok dolog van, ami megdrágítja a laptopot, én például előtelepített Windowsos gépet biztos nem ajánlanék, de mint már írtam, a DVD-író is felejtős így 2012-ben (bár ez nem nagy költség a gyártóknak, szerintem a klasszikus notebookban alapkövetelmény, a netbookba meg nem nagyon fér bele). Fényképek meg pár dok. tárolására pár gigabyte elegendő, az egy pendriveon is megvan, amit meg ki akarsz írni azt rárakod egy külső HDD-re - sokkal kényelmesebb és barátságosabb módszer, szerintem tartósabb is. A legtöbb laptop amúgyis min 3-400 gigás merevlemezzel jön, ez több mint elégséges a te követelményeidnek. Hagyományos 15"-ös méretben talán ezek amiket érdemes nézegetni:

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én ACER és Sony gépet nem vennék. Mind a kettő elég hulladék az ACER-re ráadásul csak 1 év garanciát adnak a Sony pedig borzasztóan túl van árazva. Lenovo, Toshiba, Fujitsu, Samsung gépek nagyon megbízhatóak. Esetleg ASUS, DELL.. Amire neked kell arra egy Celeron B800 processzoros is elég, de ha egy kicsit időtállóbb gépet szeretnél, akkor egy B950 - B960 processzoros gépet volna érdemes venned. Az AMD C és E sorozatú APU-s gépeket viszont kerüld. Azok nagyjából egy netbook szintjén vannak vagy még gyengébbek.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ez nagyon jó vétel lenne. A teljesítménye bőven elég lenne és 3év garanciát adnak rá.


[link]


Még ezek sem rosszak.


[link]


[link]


A Dell Inspironok egy kicsit jobban melegszenek.


[link]

2012. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És azért ezek 1-2 órát kibírnak töltés nélkül ugye?
2012. aug. 31. 20:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, most látom a leírást :) Nagyon köszönöm a segítségeteket!!! Ment a zöld jelecske :)
2012. aug. 31. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Használatfüggő, a legtöbb laptop sima szövegszerkesztés mellett 4-5 órát is simán bír szerintem, de mondjuk netezés mellett ez már lehet, hogy csak 2-3 óra, filmezéssel meg jó ha másfél. Szóval nem szabad vakon hinni a feltüntetett értékeknek, ha egy gyártó azt állítja, hogy az ő terméke 6 órát bír egy töltéssel, az kb. azt jelenti, hogy te 3-4 órát fogod tudni használni internetezésre.
2012. aug. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az infót :)
2012. szept. 7. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!