Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen processzor az Intel...

Milyen processzor az Intel Celeron? Jó, rossz? Ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Irodai gépbe tökéletes, játékra az egyik legrosszabb. Mint láthatod, a felhasználástól függ, hogy jó-e vagy rossz.


Egyébként a gyártási minőségével nincs gond, tehát az egyetlen bibi vele a teljesítményben mutatkozik meg.

2012. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy 2 magos Sandy Celeron már szépen használható minimális játszadozásra ha van hozzá illö videokártya is a gépben

de egy régi 1 magos celeron t igazából netezös filmezös gépbe sem ajánalanám

gépeléshez még elmegy

2012. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

perpill (azaz a Sandy generáció, Ivy-ből még nem láttam Celeron-t...) a Celeronok az Intel család leggyengébb procijai az Atomok után (bár az Atomtól még egy kézi abakusz is erősebb, de ez mellékes...), eléggé meg vannak csonkítva, hibás részek letiltva, sok funkció kiszedve belőlük. cserébe nagyon olcsóak, és egy irodai / filmnézős (legalábbis a hd2000es korlátai mellett...) /netezős gépnek elég ez a teljesítmény is (legalábbis a g500as családnak, az alatta lévők khmmm... nem ajánlom őket na...)

perpill 10-12k körül mozognak, hasonló árban Amd oldalon az A4es APU-k vannak, nyers procierőben kb egy szinten mozognak, csak az A4esben még ott egy használható vidvezérlő is (bár pl irodába az is felesleges, inkább otthonra jó kis gépnek...)

2012. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


a legerösebb és a leggyengébb celron G és "sima" G proci


nagy különbség nincsen

tehát lehet jobb egy ilyent venni mint egy hasnoló 775 ös 2 magost...


persze én sem azt mondtam hogy a celron jó proci de tühetö

maga nemében az atom is türhetö van egy két 2 magos atom ami "egész jó" maga nemében


persze az 1 magos 2 szálas Celeron G4xx ket számításba se veszem azok igazából most is oylanok mitn a régi celeronok mondhatni gépelös gépbe sem tenném...

akkor már ténelg jobb egy használt gép

2012. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, csak mert most vettem 50 000 Ft-ért egy olyan gépet, melyben ez van. Eddig egy Pentium 4-esem volt. Melyik tehát a jobb?
2012. aug. 22. 09:53
 6/7 anonim ***** válasza:
attól függ, a celeron melyik generációból való. a sandy-s duplamagos (fizikai, nem sima hiper-threading-es) jóval erősebb tőle
2012. aug. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is leírom azt amit mindenki: irodai alkalmazásokra tökéletes, régi játékok is pl.minecraft, mario-k, filmnézés, böngészés, youtube-nézés,


Összegzés


olcsó processzorirodai appokra és átlag feladatokra,

viszont kis teljesítmény, talán a pentium jobb de az egy kicsit drágább

2016. febr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!