Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi legyen? (Kérdésed túl...

Mi legyen? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
2 éve vettünk egyelég jó gépet aztán ezt azt hozzáadva egy jó középkategóriás gép szerintem.Legtöbbeg játszásra használob de bvolt egy probléma vele,ami kb félévre rá derült ki(közben ezerszer volt újratéve a windows,mert a játékok elkezdek lefagyni,aztán a videók utána pedig használhatatlan volt ameddig nem tttek új windowst).Aztán kiderült hogy HDD-vel van a gond(lemezolvasási hiba indításkor "Ctrl+Alt+Delete") ,ki is cserélték és azt mondták hogy ez most jobb.Elég bizonytalan voltam ameddig nem láttam ,hogy játék-játék után nem fagyott le egyszer sem....de ma (Skyrim alatt-lényegtelen) lefagyott a már jól ismert hangbeakadós módszerrel ala Windows és szerintem nem éri meg HDD-t cserélni minden két hónapban.Mi okozza ezt?

2012. aug. 17. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ellenőrizni kéne, hogy biztos HDD hiba van-e most is.

Illetve nem sok dolog jut hirtelen eszembe, ami tönkre vághatja a vinyót ilyen gyorsan, egyedül csak a táp talán.

Milyen van benne, mert lehet az okoz gondot. (Bár ha a táp a ludas, akkor a gép többi részének is tönkre kellett volna mennie, szóval ez csak egy tipp.)

2012. aug. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt mint régebben előszőr csak játékoknál csinálta és egyre jobban romlott a helyzet pár hét múlva már videóknál(youtube-nál) és még egy hét sima lefagyás (akkor is ha épp nem fut semmi) párnap és a lemezolvasási hibával egyetemben akár,sőt a gép el sem idul.Nem szeretnék megint ilyen helyzetbe jutni,kín és szenvedés.Megszeretném tudni,hogy mi okozza ezt?
2012. aug. 17. 13:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én nem tudom megállapítani az esetleges hibákat.
2012. aug. 17. 13:55
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Vedd le gépp oldalát és olvasd le TÁPot

Eurocase ATX 400W JSP

ilyesmire vagyok kiváncsi

tehát Márka, Típús, Watt W

.

milyen volt régi merevlemez pontosan tudod?

mostani merevlemez pontosan milyen?

alaplap pontosan milyen?

.

HDD Sentinel mit ir ki

kábelt már cseréltetek? (SATA/IDE) tehát a hdd adatkábelét

.

Speccy milyen höfokokat ir ki

amit csak kiir ird le

alapjáraton

és terhelve is

2012. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Amugy mennyiért veted a merevlemezt?

Amugy ez "csak" a második valaki még többet "elhasznált" így:)

ha valami alsókategóriás régi vackot vetél akkoŕ ne csodálkoz

persze etöl még áron felül adhaták el neked...

.

5400rmp s energiatakarékos (green) merevlemezek közt sok hibás volt régiek közt föleg

meg adott szériákban is sok hibás volt sajnos

és több gyártónál is

.

7200rmp -s 16/32MB os chace sata2 k közt voltak a legmegbizhatóbak

és WD vagy Seagate közt inkább de ezek közt is ugyan ugy a 5400 asok közt volt ami nem volt jó néha

méret szerint tán 250/500GB

.

ha valami régi IDE röl van szó 40-80GB os ról ott anyira nem kel csodálkozni

korántsem biztos hogy új gyártásút kaptál hanem pont egy rossz széria idöszakból valót

...

2012. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
töröltem listámról kérdest tehát ha aktuális kérdés irj privátot
2012. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!