Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem kapcsol be a gépem?

Miért nem kapcsol be a gépem?

Figyelt kérdés
Az egész úgy kezdődött, hogy olykor-olykor nem kapcsolt be a gép (a monitor power saving módban maradt a bekapcsolás után) de egy újraindítás megoldotta a problémát. Volt úgy,h a már használatban lévő gép monitorja kikapcsolt power saving módba aztán egy pillanat múlva pedig újra bekapcsolt. Közben láttam arra jeleket,h új monitor kell majd, mivel voltak pixelek amik rosszul világítottak, főleg a kék szín hatott rájuk. Aztán egyszer csak bekapcsolás után, mielőtt még betöltene a windows a gép kiírta,h az előző túlhajtás nem volt sikeres és,h nyomjak egy gombot a folytatáshoz. Ha ez megtörtént problémamentesen futott a windows. Aztán egyszer kapcsoltam be, a ventilátorok fölbúgtak, de a monitor ugyanígy power savingban maradt, de itt már a restart nem segített, többszöri áramtalanítás és beindítás után végre bekapcsolt, úgy döntöttem,h mivel elég sok hülyeség volt a gépben újrateszem az egész rendszert hátha megoldja a problémát, így is tettem formatáltam a meghajtókat is, nehogy valamiféle kártevő is maradjon benne, tökéletesen működött, de ahogy most kapcsolnám be a gépet ugyanígy semmi, csak a power saving mód és a ventilátorok pörgése (az egér nem világít sem a billentyű). A monitort rátettem a laptopra amin tökéletesen futott, a gépre meg rákötöttem a tévét, amin ugyanígy jelt keresett. Mi lehet a gond? (bocsi a hosszú szövegért, de szerintem fontosak lehetnek az előzmények)

2012. aug. 12. 14:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Alaplap lenne a hibás?
2012. aug. 12. 14:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki másik videókártyával.

Milyen konfigod van?

2012. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Processzor: AMD Phenom II X2 555 3,2GHz BE

Memória: Goodram 2x1Gb DDR2 800Mhz

Videókártya: Sapphire Radeon HD 5750 Vapor-X

Alaplap: MSI K9A2GM-FIH

Tápegység: Eurocase ATX-400JSP


Az alaplapon van egy integrált videókártya és ha csak kihúzom a HD5750-est?

2012. aug. 12. 14:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Azzal is ki tudod próbálni.
2012. aug. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kihúztam, semmi változás, kivettem a RAM-ot és úgy kapcsoltam be és nem sípolt a gép.
2012. aug. 12. 16:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazam lett, alaplap volt a hibás, de azért köszi.
2012. szept. 8. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!