Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem kapcsol be a gépem ötlet?

Nem kapcsol be a gépem ötlet?

Figyelt kérdés

Már egy pár hónapja olyat csinált hogy amikor bekapcsoltam a Gépet HDD-led folyamatosan világított és a monitor se kapcsolt be semmit se csinált utána pár újraindítás után sikerült beindítanom minden jól ment míg újra nem indítottam vagy kikapcsoltam stb. 2hete már be se kapcsol semmit se tudok vele csinálni pár dolgot kipróbáltam és azok működnek.

KIPRÓBÁLT CUCCOK:-HDD Működik

-RAM Működik

-Videókártya Működik

-TÁP Működik

-CD/DVD olvasó Működik.

Processzort másikat próbáltunk belerakni azzal se ment megvolt minden próba az alaplappal lesz a gond szerintem. De felraktam inkább ide hogy hátha valami más mégis.


2012. jún. 11. 18:01
1 2
 1/12 frederik ***** válasza:
Már a kérdésből éreztem hogy alaplapos lesz a kérdés. Én is azt mondom hogy az. De bővebbet ennyi infóbol nem tudok kihozni.
2012. jún. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy régi alaplapról van szó ASUS P4v8x-x
2012. jún. 11. 18:08
 3/12 MaXXeGee ***** válasza:
Próbáltál már biost resetelni? Csak egy ötlet, de hátha, vagy biost frissíteni, ennyit még megérne.
2012. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
kb 1 eve volt ugyanilyen problemam, 1 uj monitor a megoldas
2012. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bios Resetet hogy csináljak ha nem lehet bekapcsolni vagyis bekapcsol de nem csinál semmit utolsónak monitor kizárt mert több monitorom és gépem van mármint ugy értem 3gépünk van akk mind a 3 monitor rossz?
2012. jún. 11. 18:14
 6/12 MaXXeGee ***** válasza:

Bios resetet 2 módon is tudsz csinálni.

1: Kiveszed az alaplapon levő gombelemet a gép előzetes áramtalanítása után, és a gombelem foglalatának 2 pólusát egy vezetővel (valami fém tárgyal) összeérinted. (Majd vársz vele pár percet, visszateszed az elemet és indítod a gépet.

2: A Cmos jumpert (Általában az alaplapi gombelem mellett található) az 1-2 állásból a 2-3 állásba helyezed át, majd "bekapcsolod a gépet. Ha jól csináltad, még a ventilátoroknak sem szabad elindulni. Ha ez megvolt, visszateszed a Jumpert az 1-2 állásba és indítod a gépet.

2012. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Kösz a tippet majd kipróbálom késöbb mert még más dolgom is van de mindenfélle képen kipróbálom :D
2012. jún. 11. 18:19
 8/12 A kérdező kommentje:
Mégis volt időm kipróbálni az elemeset de semmi.
2012. jún. 11. 18:29
 9/12 MaXXeGee ***** válasza:

Ha ezek egyike sem jönne be akkor van a BIOS resetnek egy 3. formája is, ami kísértetiesen hasonlít az előbb leírtak közül az elsőre. Csak itt konkrétan meghatározzuk, hogy a vezető amivel összeérintsd a 2 pólust, konrétan egy 600 grammos ácskalapács legyen, hegyével az alaplap irányába, és ezt a műveletet nagy lendülettel és erőkifejtéssel kell végezni, ha elsőre mégsem sikerül, vagy valamilyen célzási pontatlanság okán rés támad az alaplapon, akkor érdemes mindaddig ismételni a folyamatot, amíg le nevezetted az összes mérged.

Hogy ez mire jó?

Tudod a pontos okát annak, hogy miért kell új alaplapot venned!!!

Kegyetlen dolog a bizonytalanság. és ennyit megér egy nyugodt álom ;)

2012. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mostmár a jumperest is kiprobáltam igaz volt nem mozdult semmi de igyse jó.
2012. jún. 11. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!