Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Találtam egy iphonet egy pad...

Találtam egy iphonet egy pad alatt de nem kapcsol be, valakinek ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, találtam egy iphone-t egy pad alatt, gondolom kiesett valaki zsebéből.


Lényeg szereztem hozzá töltőt, de nem kapcsol be, nem is reagál a töltésre, valami nagy baja van és dobjam a kukába?


Vagy esetleg valamilyen módon el lehet indítani.


Előre is köszönöm a választ


2011. márc. 5. 18:21
1 2 3
 1/21 Fuuton ***** válasza:
Vidd el egy szervízbe.
2011. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem gondolod hogy inkább meg kellene keresni a gazdáját?
2011. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

kerestem egy hónapig, ott a telepen, képzeld eszembe jutott.

ki is raktam papirra h eltünt iphonet találtam senki nem jelentkezett, de kössz az értékes hozzászólásod

2011. márc. 5. 18:32
 4/21 Fuuton ***** válasza:
Amúgy hanyadik generációs?
2011. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

iphone 3


ez [link]

2011. márc. 5. 18:39
 6/21 anonim ***** válasza:
szerintem is vidd szervízbe
2011. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
54%

Iphonekben azt olvastam van olyan funkció, amivel ha elhagyod/ellopják stb, letudod tiltani a telefont a számítógépeden keresztül, és akkor besem kapcsol, pont ahogy nálad van... lehet ezt tette a tulaj.. de lehet h ez csak a Iphone 4 ben van.. sajnos nem emlékszem..


U.I: Lehet én hagytam el.. PM ben adhatok címet ha érdekel.. :D :D

2011. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
utcsó köszi a választ :D
2011. márc. 5. 19:33
 9/21 anonim ***** válasza:
minden telefonban van olyan funkció hogy letiltod a gyártási szám alapján, amit mellesleg csak forgalmazó / szolgáltató tud, és magyarországon tudtommal jogilag nem engedélyezett, tehát nem ez a baja, viszont én mobilomat (ellopták öltözőből) is a szám alapján találták meg miután bekapcsolták
2011. márc. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Elvileg fel is jelenthetnélek.


Az 1978. évi IV. törvény a Büntetőkönyvről

325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el.


Vagyis a törvény a jogtalan eltulajdonítást akár szabadságvesztéssel is büntetheti.


A kérdező esetében egy százezres nagyságrendű pénzbüntetésre esetleg ennek megfelelő napszámú (20-40 nap) közmunkára és próbára bocsátásra lehet számítani, ha a büntetőbíróság elé kerül az ügy.


A talált dolgot a hatóság felé nyolc napon belül LE KELL adni, és amennyiben a gazdája NEM JELENTKEZIK 1 éven belül, úgy a PTK. szerint a találó személy kisajátítja a dolgot, azaz tulajdonjogot szerez rá.


Még egyszer emlékezetőül, a megtalálónak nem dolga a tulajdonos keresése, és nem is menti fel ezen cselekedete a törvény hatálya alól.

2011. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!