Mért fordul elő laptopoknál elég sűrűn az alaplap hiba?
Az, hogy hol készül nem lényeges, de a többi igen.
Egyrészt melegszik, a kis hely miatt alig-alig tud szellőzni, másrészt a többség valóban csak az olcsókat veszi meg és mivel több olcsó, gyenge minőségű van, több a hibás is.
No, ha nem sajnálod rá a manit. Akkor vegyél egy lenovo ThinkPadot. Nem ThinkPad edgét, persze ha neked az is jó. Akkor azt. Én munkám meg követeli a strapabíró gépeket. És egy tanács, szép gépet soha ne vegyél. Ami olcsó, és jól néz ki, az egy darab kaki!
Nekem egy lenovo x220 van.
Itt egy törés teszt egy thnkpados gépről.
http://www.youtube.com/watch?v=Iw78gcU713g
Én azt tudom tanácsolni. Hogy most már 150 ezer alatt ne vegyél. A legtőbb ami 150 alatt van, azok olyan silány minőségűek, hogy ajjaj. Ja meg ami fontos. Lehetőleg Intel procisat válasz. Az AMD-vel az agond, hogy 20% alacsonyabb a hő tűrése az intelhez képest. Szóval amíg az intelesnek a ventilátora pl 35 fokon kapcsol be. Addig az AMD-nek alacsonyabb hőmérsékleten már bekapcsol a ventilátor.
Gyártók amik tudnak gépeket gyártani.
Lenovo, ami IBM licencel gyárt ThonkPad gépeket. A ThinkPad gépeket a hadiparban is alkalmazzák. A lányomna egy IdePad van. Az is eléggé jól bírja. De nagyon olcsó idepadot azért lenovobol sem ajánlok.
Dell Vannak jók közte.
Hp Abból is a pavillion sorozat ami nagyon jó. Abból is a DV6 DV7. Nagyon olcsó ebből is gagyi.
Mac Hát ő az etalon. Szerintem. Csak kúrv@ drága.
Gyártók amik kakákat készítenek.
Acer >>Emachine>>Hulladék anyaghasználat. Gagyi olcsó divatgép.
Asus >>Itt vannak jók kb 150felett. De ez is inkább a divatra megy.
Tsohiba >> Vannak köztük jók is. De én nem venném meg.
PacardBell >> Inkább hagyjuk őt is.
FujitsuSiemens >> Őt is hanyagoljuk.
Samsung >> Tipikus divatgép. Szép kinézet. Hanyag összeszerelés, és hanyag anyaghasználat.
Sony >> 200 ezer alatt ne nagyon nézegesd.
Msi >> Őt is hagyjad inkább.
Compaq >> Ő is hanyagolandó.
De ha neked, csak arra kell. Hogy otthon lerakod az asztalra, néha bekapcsolod. Akkor választhatod bármelyiket. Arra mind jó. De ha hozom viszem. Stb. Akkor az utolsó 9-et hanyagold. Bár én nem venném meg.
Pér észrevétel:
FujitsuSiemens már nem létezik, csak Fujitsu van, ezek egyre jobbak már használhatóság és minőség terén.
A Toshiba és az Acer pedig két elég jó gyártó (ma esetleg a drágább Asus típusok is jók), hidd el nem véletlenül van egy halom az egyetemeken, napi használattal.
5-10 évet gond nélkül mennek és lehet őket nyúzni!
Eddig nekem volt Toshia és most Acer mind a kettő erős, strapabíró gép, semmi gond nem volt/nincs velük.
(Persze ezeket is kb 150-tól fölfelé kell nézni, mint minden mást ha minőség kell.)
Persze valóban a drágább ThinkPad az etalon, de ezek is azért jól bírják, viszont nem ez volt a kérdés most.
Aha, jól van akkor. :) Én meg bírom amikor valaki analfabéta, és nem tud mondatott értelmezni. Lásd #6-os
Én nem azt írtam, hogy az enyém milyen jó. Azt egy szóval sem írtam, konkrétan hogy lenovo x220-ast vegyen mert az a legjobb. Én csak leírtam a tapasztalataimat. És amit tudok.
#5-ös
Az lehet, hogy a neve más. De attól még kaki marad. Ha neked az megfelel, akkor jó. Nem is neked adtam tanácsot. Hanem a kérdezőnek. Már bocs. :)
Igen, a Toshiba az jó gyártó, valóban. A robotikában! De laptopjai hamar elhasználódnak.
Az Acerről meg annyit, hogy azért az a világ első gyártója. Mert irreálisan olcsó! Vajon miért olyan olcsó? Na meg az, hogy az egyeteken is az van, az egy dolog. Nagyon jól tudom én is. De arra nem gondoltál, hogy pont az ára miatt van az a legtöbb helyen. Az állami intézmények, a legtöbb, ott többnyire a legolcsóbb termékeket nézik. Ha nem fontos, akkor nem költenek drága gépekre. Nyilván azért, mert olcsón akarják megúszni.
Az is biztos hogy lehet őket nyúzni, persze lehet, mert az egyetemek sem olyat választanak, amiben gagyi a hardver. De hiába, mert a ház és az összeszerelés eléggé hanyag és silány. Pont ezért jó az egyetemeken, le hajítják az asztalra. Beül elé a diák, és használja. Szóval nem nagyon van cűgölve. Meg ha arra gondolsz, hogy acer gépeket adnak egyes főiskolákon, és egyetemeken bérbe a diáknak egy kis kaució ellenében, addig míg az egyetemen tanul. És vagy megveszi, vagy nem. Ennek is annyi oka van, hogy olcsón hozzájutott az intézmény. Meg mivel nagy mennyiségben vásárolt, így még több engedményt kapnak az árból a gyártótól. Viszont a műszaki fősulikon és egyetemeken, nem nagyon lától alsó és középkategóriás gyártók termékeit.
Abban is igazad van, hogy az acerből is van jó. De akkor én már azt mondom, hogy ennyiért nem ilyet. Vannak lényegesen jobb alternatívák az acernél is. Főleg 150 ezerért.
Igen abban is igazad van, hogy nem az volt a kérdés. De a kérdést már megválaszolták. :)
És egy észrevétel. Én nem azt írtam, hogy a thinpad az etalon, Hanem azt hogy a MAC.
Egyébként a legelső hozzászóló, nagyon jól megfogalmazza. Hogy miért olyan olcsó pl az acer, vagy a compaq. Illetve az árról is szó esik.
Én csak leírtam a kérdezőnek pár alternatívát, hogy tapasztalataim szerint mi az amit érdemes megvásárolni, és mi az amit nem. Most hogy az olvasó, vagy ő megfogadja. Az már az ő dolga.
De azt is leírtam a végén, hogy bármelyiket választhatja, ha csak az asztalon hever, és esténként bekapcsolja. Mert akkor biztos hogy jól fogja bírni. Egy ideig.
De ha úgy használná. Hogy reggeltől estig úton van vele. Mint én. Akkor az már más. Akkor nem vennék olyanokat. De ez az ő dolga és az olvasóké.
#4-es voltam.
Azért romlanak korábban, mert sokkal apróbb és gyenge a chipset forrasztása, nem mellesleg sokszor silány minőségű az alaplap úgy ahogy van. Nehezen forrasztható, pláne ólommentes anyaggal. Az hogy jobban melegszenek az igaz ugyan de így is határértéken belül vannak akárcsak egy kellemesen meghajtott asztali játékgép. Nekem az Asus x5dad laptop alaplapjain lévő chipekre kell sűrűn rámelegíteni mert állandóan elengedi a forrasztás pedig jó a hűtése a lapnak. Az Dell üzleti célokra legyártott laptopjairól hallottam jókat, állítólag nagyon megbízhatóak, erősek, sokáig bírják és akkor sem egyből az alaplap megy gallyra sok év használat után. Igaz ezek nem játékgépek de elfogadható szinten helytállnak ebben is mert igen erős processzorral szerelik. Egyetlen hátrány hogy újonnan piszok drágák de 100e alatt külföldről behozva használtan lehet kapni második generációs corei7-est.
Talán mert az egész laptop egy bazinagy alaplap?
Így ha proci, hangkártya, videokártya, stb. megy tönkre, az gyűjtőszóval alaplap, míg pc-ben ki tudod legozni a sérült alkatrészt. Laptopban nem, mivel az egész laptop gyakorlatilag egy műanyag keret egyetlen alaplapon + vinyó + ram.
A mobilok is általában alaplaphibásak, ha elromlanak, de azt már senki sem így mondja, csak az egész mobilt értjük alatta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!