Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék venni egy Dell...

Webshark25 kérdése:

Szeretnék venni egy Dell Inspiron N5110-et. És nem vagyok biztos magamban!? (Intel Core i7-2670QM, NVIDIA GeForce GT 525,4GB ram)

Figyelt kérdés
És sok helyen láttam hogy leírták nem gamer laptop, és nem használható játékokra.Mégis ahogy nézem a YouTube videókat akadás nélkül fut rajta ultrán a Skyrim, The Run, Battlefield 3. Ha minden igaz ezeknek van a legnagyobb gépigénye mégis 25-30 fps-ben futnak a játékok fraps felvevő program alatt. Nem értem mért írják hogy nem menne rajta. És ezért nem vagyok elég biztos benne hogy meg-e vegyem. Most akkor jól futnak rajta játékok vagy nem?

2012. júl. 30. 00:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Mindenki ilyen hülyeségekkel érvel, hogy az én haveromnak meg az ő haverjának is ilyen gépe van"


Igen mert érdekes lenne azzal érvelni, hogy vettem már 3 ilyen N5110-est, hogy kipróbáljam, megtetszettek, így azokat most kidobálom, hogy vehessek egy újat magamnak nem gondolod?

Nyilván másnál látja az ember, ott tudja kipróbálni, véleményt kérni róla, valószínűleg a sok hülye ezért érvel így.


Ellenben az ember segítségért menne oda, és 5-6 állandó (!) nicktől konstans azt kapja, hogy szar szar szar bezzeg egy jó Alienware mennyire tuti igaz 3x annyiba kerül. Naba.zmeg ez nagy segítség. Meg a vegyél használt laptopot, mert az mennyire királyság. NEM kell használt laptop. De akkor is vegyél azt mert szar az inspiron.


Tudod ez kicsit olyan mintha a Ferrari klubba lépne be az ember, érdeklődne, hogy mint autókhoz hozzáértők szűkös keretből mit szólnak egy Opel Astrához, és rögtön menne a hurrogás és ajánlanának egy jó Ferrarit......


Amúgy teljesen igazad van mindenki döntsön belátása szerint, és megmondom őszintén én jobban hiszek annak a pár havernak, akivel napi kapcsolatban vagyok, bármikor püfölhetem a gépét ha ki szeretném próbálni, mint pár névtelen idiótának, akiknek a laptop 350 ezernél kezdődik alatta minden egy fos.


Tisztában vagyok a hibáival,egyedül a benyomós bill zavar, de erre van a 3 év gari, szemrebbenés nélül kicseréltetem ha kell.

A melegedése meg kicsit túl van misztifikálva. Van egy régebbi gépem már új korában is egy IE megnyitásától ontotta a meleget. Ennél csak jobb lesz.


Ettől függetlenül én is feleslegesnek látom az i7-et de sokszor még az i5-öt is egy iylen kategóriájú notiba.

2012. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én soha nem ajánlottam senkinek 4 - 500 ezer forintos Alienware gépet. Én 160 - 170 ezer körül szoktam ajánlani gépeket az Inspironok helyett. Esetleg 200ezerért. A 3 - 400 ezerbe vagy még többe kerülő laptopokat az asztali gép használók szoktak ajánlani, mert szerintük a 200 ezres laptoppal nem lehet játszani. Na mindegy ne vitázzunk. Szerintem az Inspironok hulladékok szerinted meg nem. Nincs ezzel semmi baj. Majd a kérdező eldönti, hogy milyen gépre költi a pénzét.
2012. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Akkor itt van ez: [link]
2012. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
205 rongyért 2 év garival, hmmm...
2012. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én ezt fogom venni:) bár a Dell megbízhatóbb..a Toshiba erősebb.."próba szerencse" :)
2012. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

# 12

"Szerintem az Inspironok hulladékok"

Remélem már járt a kezedben ilyen laptop, és nem csak a más véleményét osztod tovább... Néhány fórumon, pár olyan ember aki a luxus kategóriához van szokva leírt egy lealacsonyító véleményt, erről a laptopról, és sokan olyanok akik még nem is láttak ilyen laptopot terjesztik a véleményüket. Szerintem azok közül akik az inspironokat hulladéknak nevezik 80%-ának nem is volt ilyen gépe.

Nekem kb. fél éve van meg a kérdésben említett model, annyi eltéréssel hogy 8 giga rammal. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

Írták, hogy a GT 525M egy belépőszintű vga. Hát... ez attól függ hogy mihez viszonyítjuk. Hd 7990-hez viszonyítva lehet hogy belépőszintű, de nem is értem... ha az ember nem akar 3d modelezni, 16 képernyős játékokat futtatni, vagy a NASA fejlesztőrészlegén dolgozni akkor felesleges az a számítási kapacitás, amit egy csúcskategóriás vga nyújt. Evvel a kártyával simán fut élvezhető fps-el bármilyen mai játék fullon, vagy ha nem is fullon akkor közepesen magason. Ezt én is aláírom.

A melegedést meg ne is említsem, úgy ki van cifrázva hogy az jobban nem is lehetne. Melegedik.., minden egészséges laptop, asztali számítógép, tablet, telefon és még sorolhatnám, hogy mi minden melegedik használat alatt. Hogy mi mennyire melegedik, és hogy ki mennyire érzékeny erre az már más dolog. Nekem netezés közben stabilan tartja a gpu a 45 míg a proci az 52 fokot. A ventillátor be sem kapcsol. És mutassatok nekem olyan laptopot, ami egy mai játék fullos beállításai melett nem melegedik... most +-5 fok ide vagy oda, nem mindegy az?

És ha már az inspiron felhasználók szava nem ér semmit, mert akár mit mondunk úgy is hulladék gép, meg melegszik.. akkor a nagyobb magazinok mért ajánlják? Példának okáért a Chip Magazinban minden hónapban van egy oldal ahol a hónap legjobb 3 laptopját emelik ki. Már két hónapja az inspiron n5110 e három gép egyike.

2012. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kár a gőzért... Az ipon tesztje lefikkantotta, sőt utána még rá is köptek egyet, azóta az önjelölt laptopbajnokok szerint egy szar. Ezért is írtam, hogy a PH!-en is masszív hittérítés folyik.


Én írtam, hogy 3 ismerősöm is használ dell Inspiront, azóta én is beléptem a sorba. Maximálisan elégedett vagyok vele. Összevadásztam a drivereket hozzá, és minden tökéletesen megy vele. Túl vannak misztifikálva a hibái. Egyik ismerős aki n5110-et nyúz hülyének nézett, amikor kérdeztem, hogy tényleg nagyon hullámzik a billentyűzet. Amióta megvettem, megértem... Hullámzik. Nálam a Duna hillámzik, de ez a bill nem. Max tizedmm-eket kileng, igaz az én gyors "püfölésemtől" ez nem csoda.

Én is féltem a hűtéstől, de a korábbi gépemnél csak jobb lehet, gondoltam. Nem csalódtam egyáltalán! Tényleg sokszor meg se moccan a ventilátor. A régin már egy IE elindításától maxon pörgött, már az őrületbe kergetett, hiába takarítottam rendesen...

Ha jobban meghajtom melegszik egy picit, de a másikhoz képest ez fagyasztó :D Jól fut rajta minden ami kell...

Valóban igaza van az előzőnek, szerintem a fikázók 80%-a nemhogy nem tulajdonolt vagy nem fogott a kezében, de még csak nem is látott ilyen gépet.....

Namindegy... Csak azokat sajnálom, akiket sikeresen megvezetnek...

2012. szept. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!