Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan mentsek le adatokat...

Sakes kérdése:

Hogyan mentsek le adatokat hibás windos ról?

Figyelt kérdés
A gépemen kapára ment a windossom nem tudom hogy kéne róla lementeni adatokat.
2012. júl. 21. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Linux live Cd-vel vagy Hiren's boot Cd-vel indítod a gépet, esetleg Kaspersky rescue disc-kel. Bármelyik alkalmas arra, hogy lementsd az adataidat.
2012. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlom: [link]

Ezen van vírusírtó is.

2012. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A HDD-t tedd át másik pc-be és egyszerűen másold át a fontos fájlokat.

Ha maga a HDD nem károsodott csak a Windows omlott össze, akkor nem biztos, hogy próbálkoznék Linux-os CD-s megoldással. És itt nem a Linux-ot szidom, nagyon is jók a programok amiket ajánlottak. De túl erősek ahhoz, hogy egyszerű fájlmásolásra használjuk.

Én már többször használtam Hiren's boot Cd-t, de a mai napig óvatosan bánok az ilyen programokkal, és tartogatom arra az esetre amikor tényleg szükség van rá.

2012. júl. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"De túl erősek ahhoz, hogy egyszerű fájlmásolásra használjuk."


Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy nem szabad belföldön autóval közlekedni, mert az túl rövid táv ahhoz képest, amit egy autó meg tud tenni. Maradjunk inkább a gyaloglásnál.


Szerintem egy átlag felhasználó számára egy ilyen boot lemez segítségével való másolás jóval egyszerűbb, mint két gépet szétszedni, átrakosgatni a vinyót, figyelni, hogy a boot sorrend ne boruljon fel stb. Különösen, ha régebbi gépről van szó, és menet közben jumperelni is kell.

2012. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy átlag felhasználó számára egy ilyen boot lemez segítségével való másolás jóval egyszerűbb, mint két gépet szétszedni, átrakosgatni a vinyót, figyelni, hogy a boot sorrend ne boruljon fel stb. Különösen, ha régebbi gépről van szó, és menet közben jumperelni is kell."


Ha lemezről van szó akkor meg lehetett volna említeni a Windows telepítő lemezét is. Ugyanis erről lehetne javító telepítést is végezni ami megkísérli a Windows helyreállítását.

Azonban tudni kell, hogy bármilyen helyreállító vagy boot lemezt használsz és valamit nem csinálsz rendesen akkor esetleg nem lesz minden adatod elérhető, rossz esetben törölheted is.

Valljuk be őszintén a boot és helyreállító lemezek (a Win kivételével) angol nyelvűek, és olyanoknak készült akik valamennyire értenek is hozzá.

Próbálkozni egy ilyen lemezzel nem egy összeomlott rendszeren kellene, ahol fontos adatok vannak. Egy jumper átállításával, és egy másik gépbe beszereléssel nem tudsz fájlt törölni. És szerintem itt a fájlok visszaállítása a fontosabb.

2012. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
sKKOR most mit tegyek bootolást javitást vagy átrakást.Vagy még van valami egyszerűbb alternativa is?
2012. júl. 21. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van ismerősöd aki ért hozzá és megbízol benne akkor vidd el hozzá csinálja meg ő.

Ha nincs, de egyszerű megoldást keresel akkor az sokba fog kerülni. Vidd el erre szakosodott céghez.

De a fent említett megoldások mind kivitelezhetőek házilag. Nem kerül pénzbe sem.

Én a másik gépbe tenném, de a többi megoldás is tökéletes. Innen már neked kell választanod, de még várhatsz is hátha ír valaki valami más megoldást.

2012. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem akkor szerintem megpróbálom átrakni mert tudom hogy nehezebb de biztosabb.köszönöm a kommenteket :D
2012. júl. 22. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!