Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megér 135. 000FT-ot ez a gép?...

Megér 135. 000FT-ot ez a gép? Játékra kellene. És jól van összerakva?

Figyelt kérdés

Alaplap:

[link]


CPU:

[link]


RAM:

[link]


VGA:

[link]


HDD:

[link]


Ház:

[link]


Táp:

[link]


DVD:

[link]


USB:

[link]


2012. júl. 13. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
táp 500w és a processzorra keress egy normális hütést mert a gyári nagyon hangos :) sok sikert!
2012. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Alaplaphoz tartozó link hibás.

CPU rendben van

RAM: valóban 1X8GB-ot szeretnél? Mert ezzel a procival kissé érdekes lesz... Inkább ha ragaszkodsz a 8hoz, akkor 2X4

VGA nál a legfontosabb, a memória busz szélessége a linkelt oldal alapján ismeretlen, így erről nem nyilatkozom.

HDD: tökmindegy milyen, csak 7200rpm-es legyen.

Ház: szintén tök8

Táp: Kicsit kevésnek tartom azt a 400W-ot. Ne felejtsd, hogy ez csak névleges teljesítmény, azaz ebből kb 10-15% elveszik. Egy 500as FSP már jobb lenne.

Optikai meghajtó: Tök8

USB: Ez szintén egy hibás link..

2012. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Elég a 400W-os táp, de én a jövőre való tekintettel egy modernebb alaplapot választanék. Valamit 900-as sorozatú lapkakészlettel.


Amúgy az USB-hez minek raktál be egy másik alaplapot?

2012. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Kicsit kevésnek tartom azt a 400W-ot. Ne felejtsd, hogy ez csak névleges teljesítmény, azaz ebből kb 10-15% elveszik."


A 400W több, mint elég és ez nem a hálózatból felvett, hanem a leadott teljesítmény. Ebből az átalakítás veszteségeit már kivonták.

2012. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!(16.48)

Mivel a videokártyához a gyártó eleve 500W-os tápegységet AJÁNL, ezért várható, hogy a 400W kevés lesz, mégha valós teljesítményről is van szó. Egy tápegységet nem tanácsos a végsőkig "sajtolni", mert előbb utóbb lesül, bármennyire márkás. Ehhez jön még egy elég erős proci is, ami szintén 95W-ot "zabál". Egyszóval SZERINTEM ezek ismeretében a 400W KEVÉS. Ha a kérdező vállalja annak a kockázatát, hogy a tápegység egy komolyabb játék kihasználtsága alatt lesül, akkor úgy hiszem ebbe nem szólhatok/tunk bele.

2012. júl. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy a gyártó mit ajánl, teljesen mindegy. Azok azért ajánlanak olyan nagy teljesítményt, mert felkészülnek a Codegen Vargáné tápokra is, ami álmában sem adja le a névleges teljesítmény felét sem. Ez a konfig nemcsak hogy nem fogja a végsőkig sajtolni ezt a 400W-os tápot, hanem még maximális fogyasztás mellett sem fogja meghaladni a 60-65%-os terheltséget. Ez a táp még egy HD7870-et is elbírna ezzel a körítéssel anélkül, hogy túl lenne terhelve.


Amúgy meg az a 95W is csak a NÉVLEGES MAXIMUM diszipált teljesítmény. Amíg így határozod meg, hogy mi mennyit fogyaszt, szerintem ne adj tanácsot.

2012. júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De csak hogy példával szolgáljak. Nekem is egy 400W-os tápon van. Ez vígan, erőlködés nélkül elhajt egy Phenom II 710-et (95W TDP) 20%-kal túlhajtva és egy HD4870-et, ami alaphangon kétszer annyit fogyaszt, mint a HD7770, de én még 10% OC-t arra is ráhúztam.
2012. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 lindmayer ***** válasza:

az alaplap tényleg lehetne jobb

de ez a memória kit, de ebből is elég lenne az 1333-as

2012. júl. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző "tegyébe nagyobb tápot" vagyok..

Lassan 10 éve vagyok hivatalosan a szakmában.. Legalább ennyi ideje állítok össze konfigokat, szerelek össze gépeket. Pontosan tudom, hogy mire elég az a 400W. Aki Gamer PC-t szeretne a magáénak tudni, az általában a teljesítmény fanatikus összerakási módot választja. A házba e mellé pedig mindenféle világító kütyüket "szokás" rakni, a ledes QLR-ektől kezdve a különböző neoncsöveken át egészen a különböző kijelzőkig. Mindenki döntse el magának, hogy mit vesz, és mit tesz a gépébe, az az ő tulajdona, és az ő pénze. Költi amire akarja..

Egy tuti, én és a munkatársaim a "mai kor gyermekeinek" GamerPC-t 500W nál gyengébb táppal nem szerelünk, legyen az FSP, vagy olcsó Codegen.

Amikor azt mondtam, hogy kevés a 400, akkor tapasztalatból beszéltem, nem pedig azért, hogy eleget tegyen a gyártó elvárásainak.

Előzőnek még annyit hozzátennék, hogy a túlhajtott/OC-zett mikroprocesszorok élettartama kb a felére csökken :)

2012. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Leírna nekem valaki egy olyan konfigot amivel elég erős lehet a gépem és minden játék fut rajta full grafikán laggmentesen?
2012. júl. 13. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!