Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » XP telepítése után elment a...

XP telepítése után elment a hang. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Windows XP-t telepítettem (Home Edition), előtte is az volt a gépen, le is lett formázva telepítéskor a meghajtó. Előzőleg a Szervizcsomag 3 volt rajta (ugyanezt a telepítő CD-t használtuk akkor is), most Szervizcsomag 1 van rajta.

A telepítés óta semmilyen hangot nem játsz le, rendszerhangokat sem. Megnyitottam próbaképp a Mintazene mappában a Beethoven szimfóniát (Windows Media Playerrel), és azt írja ki:

"Nem lehet lejátszani az adatfolyamot, nincs elérhető hanglejátszó hardver, vagy a hardver nem válaszol." Ha rámegyek a "Részletek"-re, akkor ott látom ezt (is):

"Hibakód = 0x80040256, javítás kódja = 0x00000000"

Mit jelent ez?


Alaplap: SIS 645 DX

Hangkártya: C-media CMI9738 SIS 7012

Letöltöttünk egy drivert de a telepítés közben megáll, és ezt a hibakódot írja ki: -536870397


Mit csináljak, hogy megint legyen hang a gépen? Mi lehet a hiba oka?



2012. júl. 4. 20:35
 1/10 csapo1002 ***** válasza:
Ezt próbáld meg: AC 97' Audio driver!
2012. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Telepítettem, amit írtál, de amikor újraindítottam a gépet, nem volt rendszerhang, ami betöltődéskor szokott lenni, és még mindig nem hallom a szimfóniát, bár annyit javult a helyzet, hogy most már lejátsza a Media Player, vagyis nem ír ki hibaüzenetet, de hang nincs még mindig. Mit csináljak?
2012. júl. 4. 21:14
 3/10 csapo1002 ***** válasza:
Nincs véletlenül lenémítva???? A tálca jobb oldalán az óra mellett lenni kell egy kék-sárga ikonnak aminek "Sound Effect" a neve ott próbálkozz!
2012. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A Sound Effect-ben nem látok olyat, de mellette ami van, ilyen kis szürke jel (Hangerő), arra ha rámegyek, akkor látom az elnémítást, de nincs bejelölve.
2012. júl. 4. 21:38
 5/10 csapo1002 ***** válasza:
Pedig ha a "Sound Effect" jelen van az azt jelenti, hogy jó a driver!
2012. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vwezérlőpult/Hang és Audioeszközök
2012. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A Hang és Audioeszközökben sincs lenémítva.


Lehet, hogy vmi nem jól van beállítva? Leírom, hogy mik vannak a Sound Effecten belül:


Sound Effect fül:

- Environment: Speaker-re van állítva, és <None>

- Karaoke: Voice Cancellation nincs bejelölve.

- Other: Auto Gain Control be van jelölve.


Equalizer fül:

0 dB-re van állítva az összes, és az ON négyzet nincs kipipálva.


HRTF Demo fül:

- Sound: Loopy Music

- Path: Horizontal

- Environment: <None>


Microphone fül:

- Noise Suppression nincs kipipálva. (A többi négyzet szürke, nem tudom állítani.)

2012. júl. 4. 22:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem olyat telepíts fel , amibe integrálva van a 3as javitócsomag, utána nem lesz ilyen problémád
2012. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó, és az melyik? Nem értek hozzá.
2012. júl. 6. 09:36
 10/10 anonim ***** válasza:
tudom mia probláma én is igy jártam nekem ezt monták régebbi windows xp tetek fel a gépünkbe és a hang kártya nem tudta befogadni mert régi votl az op. rendszer de ne aggodj van megoldás nekünk ugy oldoták meg hogy egy ujjab windowst raktek fel xp szerviz pak 3 tegyél fel az elözö xp meg töröld ki
2012. júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!