Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ma ennyire általános érteni a...

Ma ennyire általános érteni a hardverekhez?

Figyelt kérdés

Egye többet látom azt, hogy a legtöbb mai fiatal ért ezekhez, mint manapság a focihoz.

Szerintem ez jó, de miért van az, hogy ért egy kicsit hozzá, de a pofájuk jóval nagyobb. Ezen az oldalon is, elégszer van az, hogy ki szokták őket javítani egy, két dologban, és erre olyanoknak pofáznak vissza akik náluknál jóval hozzáértőbbek.

Ez az észrevételem viszont pl programozásnál vagy webfejlesztésnél nem áll fent, ott nincs ekkora fiatal tömegnyomor.

Szóval szerintem kicsit zavaró, mivel többnyire a válaszaik nem a legjobban helytállóak. Szerintetek?


2012. júl. 1. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem általános, a legtöbb ember csak azt hiszi hogy ért hozzá, mert olvasott innen onnan ezt, meg a haverja ezt meg azt mondta, közben meg fingja sincs a dolgokról.
2012. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Programozás azért más, mert ott fekete-fehér minden, tehát valami vagy működik, vagy nem, illetve a különbségek egyértelműek.


Ha nézel pl. egy videokártyát, ami 10%-al jobb, de 20%-al drágább mint a másik, akkor valaki azt fogja mondani, hogy nem éri meg, valaki meg azt, hogy inkább azt vedd meg, ráadásul Intel/AMD harcok és még sok minden más is beleszól. A hardware a kompromisszumok harca, mindenki a szájíze szerint variálja.


Mivel sok fiatal a valóságban is ilyen, ezért itt sem fogadja el, hogy valamiben nincs igaza.

2012. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nézd, én is ehhez a "fiatal táborhoz" tartozom a magam 17 évével. Idejöttem kb. 1-2 hónapja és elkezdtem figyelgetni a válaszokat. Ha valóban igazam van, akkor próbálok logikusan érvelni mellette, azonban ha nincs és valamelyik nagyobb guru (Hart, Panda Péter, Alex1111, flr. pl, de írhatnám még tovább is a listát) kijavít, és leírja, hogy amúgy hogy van nem pofázok neki vissza, mert azért ők sokkal hozzáértőbbek mint én. Nem mindenki ilyen.
2012. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 flr. ***** válasza:
90%

Most töltöttem egy hete a 17. életévemet szóval én is a fiatalak táborát erősítem.

Általában én is próbálom megindokolni a válaszomat, de a sok hülye aki benyögi, hogy "ne vegyél AMDt mert szar" és nem is ért hozzá az kiakaszt-gondolom nemcsak engem-.


Igen még az a másik dolog, hogy általánosan terjed a hülyeség.

Haveromnak múltkor segíteni akartam gépet építeni, de azt mondta, hogy nem értek hozzá (gimibe emelt szinten tanulom az infót meg az angolt).2 héttel később megtudtam, hogy a helyi infóboltban vett 140ért egy gépet.

Kérdeztem tőle Milyen VGA meg milyen táp van benne?

Szószerint ez volt a válasz:"2GBos és 550Wos, nagyon jó gép."

Egy A8 3850 mellé adtak neki egy 6670et(2GB DDR3).

Bár igaz, hogy az más kit hogy b*sznak át, de azért aki ebben a szakmában lévő személytől is.na meg az infóboltosok mindenkire minden szart rátukmálnak.


Nem állítom, hogy én is mindig értelmes választ adok de próbálok mindig mindenkinek úgy válaszolni, hogy az neki a legjobb legyen.

2012. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Doctor0710 ***** válasza:
Én is 18 körül vagyok most, és pont az efféle visszapofázások miatt nem is válaszolok gépépítős kérdésekre. Ha problémák vannak, vagy gépigény dilemmák, arra válaszolok, de... Ahogy már előttem szólottak, nagyon sokan értelmetlen dolgokat írkálnak be 0 magyarázattal és indokkal, általában azért, mert neki is olyan van.
2012. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja igen, a "hozzáértők" körében még mindig elterjedt okosság hogy a VGA-t csak az alapján ítélik meg hogy mennyi a VRAM rajta, meg a táp is annál jobb minél nagyobb szám van a W előtt, CPU az csak Intel lehet, VGA meg NV...


Ezért lehetséges az hogy "gamer" gépekbe megveszik a 2GB DDR3-as GT430-at inkább, az 1GB DDR5-ös HD5670 helyett, meg az 550W-os HKC tápot...

Csak ezeket ne terjesztenék. És az a szomorú hogy sok bolti eladónak is eddig terjed a tudása.


A másik meg a fanboyság amitől falra mászok...

2012. júl. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Sylar7:

Szerintem is így lehet, csak azt nem értem akkor miért kell okoskodniuk.


Második te egy kissé félre értettél. Persze ilyen téren mindenkinek van egy szubjektív véleménye, egyes helyeken például engem elküldenének a fenébe, mivel szerintem a GTX 680 túl van árazva, egy hosszú nyákos 670 árához viszonyítva. Én azt nem szeretem amikor valami úgy 100%-ra, de írják az ellenkezőjét.


Sajnos igaz, rengeteg tévhit van, de talán az egyik legjobban zavaró amikor valamit valakinek leírnak, de 5 perccel később máshol mondja a marhaságot.

2012. júl. 1. 20:47
 8/12 SnakeDoc ***** válasza:

"Ezen az oldalon is, elégszer van az, hogy ki szokták őket javítani egy, két dologban, és erre olyanoknak pofáznak vissza akik náluknál jóval hozzáértőbbek."


Három komment után úgyis elcsendesednek, mert már nincs semmi amivel elődrukkolhatnak.


Szerintem részben jó, hogy vannak ilyen "beszólogatósak" ,mert nem csak jót nevetünk az elszánt hülyeségükön, de még meg is erősítjük a kérdezőben, hogy: "Igen, ezt kell megvennem!" vagy, hogy: "Igen, ez a jobb hardver."


És ez a lényege annak, ha valaki kérdez, ne csak tudja, hogy mit vegyen, hanem azt is, hogy miért. És erre való a sok cyberlegény, hogy megerősítsük a válaszaink igazságát, helyességét. :)


Na meg este, fáradtan, egy hosszú nap után még vicces is tud lenni...

2012. júl. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is inkább a fiatalok táborát bővítem, de ettől független elfogadom, hogyha valaki jobban ért hozzá mint én(pl Panda), és kijavít néha, de általában olyasmibe amihez nem értek nem szólok bele.


"Nem általános, a legtöbb ember csak azt hiszi hogy ért hozzá"

+1


" de a sok hülye aki benyögi, hogy "ne vegyél AMDt mert szar" és nem is ért hozzá az kiakaszt-gondolom nemcsak engem-."

Egyetértek, ezek a legutálatosabbak, amikor indok nélkül pofáznak.


Azt én se szeretem amikor néha fél oldat írok valakinek valamiről, aztán egy nap múlva ugyanúgy terjeszti a marhaságot. Erre a legjobb példa a HT, elég sokan írják, hogy közel van egy fizikai maghoz(NEM!), és a működési elvével sincsenek tisztába.


"Három komment után úgyis elcsendesednek, mert már nincs semmi amivel elődrukkolhatnak."

Nem mind, vannak nagyon elfogult hülyék is.


Abban egyetértek, hogy néha jól jön az a kis beszólás, legalább kedve van az embernek kiveséznie az adott dolgot, így jelezve az igazát a kérdező felé.


A kor meg szerintem azért nem számít annyira. Mint láthatod mi se vagyunk túl idősek, de ez érdekel minket, így bele is tanultunk. Van aki 3x évesen is csak a felületeket karcolgatja, és úgy mond baromságot. pl.: néhány bolti eladó.

2012. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 SnakeDoc ***** válasza:
Lehet értenek a bolti eladók is hozzá, de sajnos náluk miután üzletbe fognak, a hasznos tanácsadást elködösíti a haszonszerzés. És azt ajánlják, tukmálják rá a vevőre, ami drága és rossz. sajna a környékünk is tele van ilyen bolttal.
2012. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!