Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha 64 bites windows 7-et...

Ha 64 bites windows 7-et teszek 2 Gb ramra az lassítja a rendszert?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a 64 bites op. rendszer több memóriát képes feldolgozni. Ezért van az hogy amiben több ram van arra tesznek 64 biteset, és amiben kevesebb(ha jól tudom 3,5 Gb-ig) arra 32 biteset. Azt hallottam a minap, hogyha a 3,5 Gb-on belül maradva mondjuk 2 Gb rammal rendelkező gépre 64 bites op. rendszert rakunk, akkor belassul az egész. Ez igaz? Én nem nagyon hiszem, de szeretnék biztosra menni :D

2012. jún. 27. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Felesleges. Eleve több RAM kell a 64 bitesnek, már csak ezért is felesleges 2 giga RAM-hoz 64-es oprendszer...
2012. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem az volt a kérdésem, hogy megéri-e:)
2012. jún. 27. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:
A rendszer nem feldolgozza a memóriát, hanem megcímezi. Nem, nem fog belassuni semmi.
2012. jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2xSü ***** válasza:
100%

Egy 64 bites processzornál a legnagyobb egész, amit kezelni tud egyetlen egyedi utasításban 64 bites. Ebből adódóan egy 64 bites oprendszer ki is használja ezt, képes futtatni a 64 bites oprendszerre írt programokat. Ha egy program 64 bites rendszerre lett optimalizálva, és működése során 64 bites egészekkel kell dolgoznia, akkor a működése gyorsabb, hiszen egy lépésben képes elvégezni egy olyan műveletet, ami egy 32 bites rendszerben csak több lépésben lehetséges.


Egy 64 bites rendszerben a memória megcímzéséhez is 64 bites egészek szolgálnak, így 2^64 bájtnyi memóriát képes kezelni elméletben (a gyakorlatban van egy alacsonyabb korlát). Egy 32 bites rendszer viszont csak 2^32 bájtnyi memóriát képes megcímezni, ami 4 GB-ot jelent. Egy 32 bites rendszer képtelen megcímezni a 4 GB feletti részt, mert a memóriarekesz sorszáma maga nem fér el egy 32 bites egészen.


Ebből van az a félreértés, hogy a 64 bites rendszert nagyobb memória esetén szokták telepíteni. Ebből annyi igaz, hogy 4 GB feletti memória használatához szükséges egy 64 bites rendszer.


A Windows 64 bites és 32 bites változata között nincs akkora különbség. Lehet, hogy egy 64 bites rendszer mondjuk 10%-kal több memóriát foglal le, de ez kb. lényegtelen különbség.


Mikor lassítja a memória mérete a rendszert? Mikor elfogy. Hiszen ilyenkor fel kell szabadítani a memóriát, a nem használt, de aktív tartalmat ki kell írni a merevlemezre. Ez lassítja tulajdonképpen a rendszert. Viszont a 64 bitre optimalizált programok gyakran még kevesebb memóriát foglalnak le a memóriából, hiszen több utasítás helyett csak egyet kell tartalmaznia a programnak.


Én úgy látom, hogy nem lassabb egy 64 bites rendszer, mint egy 32 bites. Sokkal fontosabb szempont a választásnál mondjuk a kompatibilitás. Windows 7 esetén van egy-két olyan program, ami 64 bites változaton nem fut, de 32 bites változaton működésre bírható. Ha ilyen programot használsz, és nincs rá más alternatíva, akkor érdemesebb a 32 bites rendszert telepíteni. Egyébként a 64 bites rendszer mellett szólnak inkább az érvek.

2012. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. jún. 27. 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Válaszoltam a kérdésedre. Felesleges feltenni. De szerintem 2 GB RAM-al lassabb a 64 bites, mint a 32-es. Ha csak azt nézed, hogy a hivatalos ajánlásban az ajánlott RAM 32 biteshez 1 GB, a 64-esherz 2 GB. Talán nem véletlen, hogy kétszer annyi RAM kell a 64-esnek. Ha még e mellé megemlítjük azt, hogy a 2 GB ajánlott RAM annyit jelent, hogy ennél kevesebbel akadozik és lassú, akkor nem árt neki a 4 GB. És ugye az AJÁNLOTT RAM a minimum követelmény, ahogy játékoknál is. 2 GB-el lefut, de normális használathoz - szerintem - 4GB RAM kell, mert én használtam 64 bitest 2 GB RAM-al - apósnál - és itthon 4 GB-al. Én éreztem a különbséget. Ezért írtam, hogy felesleges, mert a 64 bites erőforrás és memóriaigénye is nagyobb a 32 bitesnél és ha hozzáteszed, hogy a játékok 99%-a 32 bites, akkor már is nem használható ki a 64 bites 64 bites memóriacímzése és adatfeldolgozása, de persze ez csak az én véleményem és majd a másik oldal is megírja a magáét... :))
2012. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!