Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a telepítő CD...

Mi a különbség a telepítő CD és a System Recovery DVD között?

Figyelt kérdés
Ha esetleg egy vírus miatt kellene újratenni a gépet, a System Recovery DVD felér egy telepítő CD-vel?
2012. jún. 26. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:

A telepítő CD-ről egy teljesen új rendszert tudsz telepíteni.

Míg egy System Recovery DVD már tartalmazhatja a telepített programokat, fájlokat, dokumentumokat is amit az oprendszer után telepítettél a HDD-re. Ha erről állítod vissza a HDD tartalmát akkor nem csak az oprendszert állítod vissza, hanem minden egyebet is amit utánna telepítettél a System Recovery DVD készítéséig.

2012. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszi szépen!
2012. jún. 26. 19:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés... Ha esetleg már leharcoltam az op.rendszert és ráférne egy újratelepítés, elég lenne csak a System Recovery-t használni? Vírusok, ilyesmik eltűnnének? Azért kérdezem, mert jogtiszta WIndows van a gépemen és szeretném is megtartani.
2012. júl. 2. 23:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha System Recovery DVD-ről állítod vissza akkor mindent letöröl arról a partícióról ahová visszaállítod.


1.Gyakorlat

Feltelepíted a Windows-t és minden meghajtó programot hozzá. Telepíted az éppen aktuális frissítéseket a Windows Updaten keresztül. Majd aktiválod és van egy működő Windowsod saját használatú programok nélkül.

Ekkor készítesz egy System Recovery DVD-t. Ha probléma van akkor csak visszaállítod a DVD-ről és megspóroltál 2-3-4 óra telepítést.


2.Gyakorlat

Ugyan az mint az első, de a System Recovery DVD készítése előtt még feltelepíted azokat a plusz programokat amiket te szeretnél használni. Ezekhez is letöltöd az aktuális frissítéseket, és ha minden rendben van akkor készítesz System Recovery DVD-t.

Ha erről állítod vissza a gépedet akkor nem csak a Windows lesz tisztán rajta, hanem a programjaid is.

Ennek egy problémája van. Az általad külön telepített programokból 1-2 év alatt sokkal újabb jelenik meg. Így sokkal több időt kell eltöltened a frissítésekkel, esetleg lesz olyan program is amit Uninstallálnod kell majd az újabbat telepítened.


Mind két megoldás jó, neked kell kiválasztanod hogy melyik szimpatikus.

Egy dolgot ne felejts el mielőtt használod a System Recovery DVD-t a Dokumentumaidat, emailjeidet és minden fontos dolgot amit a Windows egyes mappáiban tároltál azt mentsd le, mert visszaállításnál el fog tűnni.

2012. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszod!
2012. júl. 3. 14:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!