Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a gép?

Miért csinálja ezt a gép?

Figyelt kérdés
néha jó néha nem..pl a héten semmi gond ma reggel amikor kapcsoltam volna be akkor beindul 3-4mp mulva kikapcsol...aztán inditanám be újra nemkapcsol ...sokszor próbáltam nem kapcsolt be...aztán ellenőriztem hogy minden jól bevan-e dugva...stimmelt...várok kb 5percet és lám betudtam kapcsolni...lehet hogy azért csinálja mert a bekapcsologomb egy kicsit bentebb esett?vagy ez nem függ össze?(kb 3hete csinálja idáig 5-6x... gomb kb fél éve be van "szakadva")
2012. jún. 20. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez pont az a kategória, hogy bármi okozhatja. Én elsőre, így látatlanban arra tippelnék, hogy vagy a tápegységeddel van gond, vagy a processzorral.


Elképzelhető, hogy csak szimplán nem jó a hűtő (nem jól van rögzítve, nem hűt eléggé, nincs elég paszta már alatta stbstb..) és túlmelegedik a procid, aztán inkább lelövi magát, minthogy nagyobb baj legyen.


Első körben beszélnék olyasvalakivel, aki ért hozzá, és a közelben lakik. Aztán újrapasztáztatnám vele a CPU-t. Ha ezután is folytatja, akkor valószínűleg a PSU-val van gond. (Feltételezve, hogy a CPU hűtő rendesen pörög.)

2012. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a gomb is lehet de azok csak egy impulzust kapna tehát a kapcsolón nem folyik át folyamatosan áram. Más okok is lehetnek 1 hogy a processzor hüttöje elmozdult hamar ér el hőfokot amivel vészleállítást csinál vagy tele van az egész gép porral. A 2 hogy a táp gyengélkedik. ellenőrizd ezeket takarítsd ki a gépet de ne valami kompresszorral ami lefújhatja a jumper hidakat az alaplapról. ha tovább csinálja akkor tápcsere. gyakori ez a jelenség mikor a processzor hüttöbordái tele vannak porral, beégett porral.
2012. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ha esetleg valami szarakszik benne.. azt meglehet csináltattni úgy hogy ne kelljen újratelepíteni? vagy nem?


amúgy nemhiszem hogy a por miatt lenne..bár nemtudom mi a helyzet belűlről..mindenesetre megnézetem : )

2012. jún. 20. 17:22

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!