Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows telepítés vadi új...

Windows telepítés vadi új gépre? Ezek az alkatrészek jók?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a következőkben szeretném a segítségeteket kérni: most rakatok össze egy új gépet leginkább játékra kell, ezek lesznek az alkatrészek: -i3 proci 2120 S1155 3,3 Ghz, Seagate 500 GB 7200 RPM, Asrock H61M/U3S3 S1155 alaplap, MSC PCle N550 GTX 1 GB vidikártya, Kingmax DDR3 1333 MHz 4 GB, N-power 500 W táp. Ezek rendebn vannak?

Valamint ha megkapom a gépet össszeszerelve, onnantól már végleg magamra maradok. Windows 7-et akarok rárakni, kérdésem milyet töltsek le? Valamint egyszerű lesz feltelepíteni? Majd rágooglizom hogy is kell...

SRY az értetlenkedés miatt, lány vagyok és még kezdő ilyen téren. Előre is köszi


2012. jún. 18. 17:48
1 2 3
 1/26 Lord Keri ***** válasza:

A konfig egyébként nem rossz, bár én az alaplapnál messzire elkerülném az Asrock-ot helyette inkább ASUS, Gigabyte. Tápból is valami normálisat vegyél Chieftec, FSP, Cooler Master.

Windows 7-ből elég lesz egy Home Premium változat, a windows 7-ek amúgy viszonylag könnyen törhetőek, de warezban nem tudok segíteni.

2012. jún. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ. Asrock-kal mi a baj? Olyan rossz, hogy mindenki mást ajánl, így legyen okos az ember:) Én is FSP-re kérdeztem rá a szakiboltban, de azt mondta, hogy az N-power teljesen jó lesz...

Bár jobban értenék hozzá.

2012. jún. 18. 17:56
 3/26 anonim ***** válasza:

A telepítés részéhez tudok inkább hozzászólni. Amikor keresel Win7-et, akkor olyat keress, ami tiszta, nincs elbuherálva. Így elkerülheted a vírusfertőzést rögtön a rendszer telepítésével egy időben.


Ha megfelel angol nyelvű, akkor a legnagyobb és legismertebb torrent oldalon találsz ezret, de ha jól emlékszem, még magyar is van ott.


A telepítéshez a kiírt lemezről indítod a gépet, és követed a képernyőn levő utasításokat. Ezt a részt elég nehéz elrontani.


A telepítés után a Windows valószínűleg 30 napos próbaverziós állapotban lesz. (Ha nem, akkor már el van buherálva.) Ezen az úgynevezett Daz loaderrel tudsz segíteni. Megkeresed, letöltöd, futtatod, feltelepíted, és innentől aktiválva vagy.


Ha fent van a rendszer, és be vagy jelentkezve, akkor még koránt sem vagy kész. Az alaplapodhoz kapott CD-ről vagy a gyártó honlapjáról fel kell telepíteni a drivereket hozzá. Utána a videokártyához szintén, ezt az nvidia.com oldalon fogod megtalálni.


Ha a driverek fent vannak, akkor indítsd el a Windows Update-et a start menüből, és rakd fel a frissítéseket. Ez fontos.


Ha eddig eljutottál, akkor mondhatod, hogy a szűz rendszer kész van, és ekkor kezdheted el a felhasználói programjaid telepítését.

2012. jún. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Lord Keri ***** válasza:
Az Asrock véleményem szerint mindig is egy silány minőségű gyártó volt, egy időben az ASUS-nak a leányvállalata volt, és azokból lett asrock ami nem felelt meg minőségben ASUS-nak. A tápnál meg aki egy FSP-ről rábeszélt egy N-Power-ra az "komoly" szakember lehet.
2012. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mire szeretnéd használni a gépet?
2012. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

egy online játékhoz használnám a gépet.

2012. jún. 18. 19:17
 7/26 A kérdező kommentje:
Lord Keri, megfogadom a tanácsodat és Asus alaplapot keresek hozzá. köszi
2012. jún. 18. 19:23
 8/26 A kérdező kommentje:

jaj még egy dolog.

Berakom a telepítő cd-t, és semmi nem történik bekapcsolásnál, emlékeim szerint itt már felajánlja a telepítést. Próbáltam f8/f12/illetve f10-zel, illetve DEL-lel a bioszba is próbáltam belépni, de arra sem csinál semmit. Egyedül az f8-ra reagál, de azzal perpill nem tudok mit kezdeni. Ötlet?

2012. jún. 18. 19:41
 9/26 anonim ***** válasza:

Most nem teljesen értem, már megvan a gép és most telepítenéd a z oprendszert vagy csak ezután veszed meg?

Mert akkor kicsit túlzás ezeket a hardvereket megvenni, jobban járnál egy APU-s géppel.

2012. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Lord Keri ***** válasza:

Már kész is a gép? :)


Amúgy biosban be kell állítani, hogy honnan próbáljon Boot-olni (azaz rendszert betölteni). A bios-t a legtöbb alaplap esetében F2-vel lehet elérni gép bekapcsoláskor.

Ha nincs beállítva, hogy CD/DVD-ről próbáljon bootolni akkor egyből a merevlemezről próbálja a rendszert betölteni, már pedig ha friss rendszertelepítésről beszélünk egyértelműen az optikai meghajtóról kell, hogy keresse a rendszert!

2012. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!