Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol kell beállítani, hogy a...

Hol kell beállítani, hogy a Windows 7 ne tegye automatikusan írásvédetté a CD-met? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Rámásolok egy fájlt a lemezre, elviszem máshova, hogy nyomtassanak róla, mikor újra akarok csinálni valamit a CD-n, pl leszedni, ami rajta van vagy újat rakni rá, közli, hogy írásvédett. De ha nem adom oda másnak, akkor is mikor másodszor berakom az gépbe, azt mondja, írásvédett!!! Pedig én nem mentem rá semmi ilyen beállításra, hogy állítsa be írásvédettnek!!!


Azokkal a CD-kkel most nem tudok mit csinálni. Próbáltam, hogy jobb gombbal rákattintok, nincs semmi ilyen, ahol be lehetne állítani. A CD-ket én vettem pár hónapja.


Előre is köszönöm a segítséget!



2012. jún. 14. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Komolyan soha életedben nem írtál még CD-t?

Persze, hogy írásvédett...

Vegyél újraírhatót, vagy inkább pendrive-t, ezerszer modernebb.

2012. jún. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MaXXeGee ***** válasza:

Pedig, be lehet állítani, nem kérdeztél hülyeséget.

NERO, (mint íróprogram)

Kiválasztod hogy adatlemez, és többmenetes CD/DVD kezdés (az első írás alkalmával).

Ha az adat amit a lemezre írsz, nem éri el a lemez maximális kapacitását, azaz mondjuk csak 50 MB, akkor következőleg, mikor írni akarsz rá, ugyanígy, csak a Többmenetes CD-DVD folytatás-ra állítod a programot. azt hiszem az írás beállításoknál lesz olyan a 2. lemezíráskor már, hogy CD-DVD lezárás, ha ez elől kiveszed a pipát, akkor 3-4-5 esetben is írhatod a lemezt, (Illetve amíg meg nem telik)

Ez az egyszer írható CD-DVD lemezekre vonatkozik.

Az újraírható lemezek esetében is megoldható ugyanez. Csak annak az előnye, hogy ha megtelt, letörölheted. (Vagy tetszés szerint, meg sem kell telnie)

Bár tény, hogy a Pendrive egy jóval egyszerűbb megoldás.

2012. jún. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MaXXeGee ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy a már megírt és lezárt cd-kkel nem tudsz mit kezdeni, de a későbbiekben a fentebb írt módszerek valamelyikével, el tudod kerülni az efféle bosszúságokat.
2012. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! De amikor először rakok be egy CD-t, akkor van két választási lehetőség, és a pötty annál van, szóval az van bejelölve, hogy bármikor rakhatok rá és eltávolíthatok róla dolgokat, akkor nem értem miért nem csinálja, de majd megpróbálom a föntieket. De ááh!! Szóval akkor ez a 140 Ft-os alapból ilyen egyszer írható CD? De rossz :S Akkor azt hiszem, kénytelen leszek drágábbat venni, mert ez így nekem nagyon nem jó:S De mégegyszer köszii!!!
2012. jún. 15. 18:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja de meg Pen-drivenál édesapám mondta, hogy volt, hogy talán 2-3 évig nem használt egyet, félrerakta, aztán amikor újra használni akarta, akkor nem tudta elérni az eredetileg rajta lévő dolgokat, és azt mondta, hogy a pen-drive hosszútávú adattárolás céljára nem jó:S De mégis lehet, hogy majd veszek egyet! De az drágább is, de majd meglátjuk!
2012. jún. 15. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:

A CD-k, DVD-k ugyanúgy meghalnak néhány év után, ebben biztos lehetsz.

Igazából jött a nagy duma, mikor bejöttek a DVD-k, hogy mennyivel jobb, mint a videókazetta, mert bármikor később ugyanolyan minőségben megnézheted a filmeket, ehhez képest a 20 éves videókazettákat a mai napig meg tudom nézni, a DVD filmek meg 3 év után beolvashatatlanok.

Pendrivot meg egyszer veszed meg, ha nyomtatásra kell a legkisebb is bőven elég, 1-2 ezer forint és villámgyorsan, kényelmesen tudod használni, hosszú évekig.

2012. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oksa! Köszönöm!
2012. jún. 15. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!