Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem tölti be az operaációs...

Nem tölti be az operaációs rendszert a gép?

Figyelt kérdés
amint bekapcsolom kijön szokásosan az alaplap képe, alul bios, boot menü edddig nem is baj, csak itt megáll és nem megy tovább az op rendszer töltésére és hiába lépnék be valahova egyedül a post screenre reagál. pls help
2012. jún. 13. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Állítsd be hogy a winyóról bootoljon elsőnek ugy talán működni fog vagy a winyó kábel megtört kilazult vagy nem kap áramot.
2012. jún. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na igen most sikerült bekapcsolni, kihúztam először az áramot és lekapcsoltam a tápot, akkor nem sikerült utána az összes kábelt kihúztam és vissza és így most sikerült visszakapcsolnom... De fogalmam sincs mi baja lehet mert valamikor csinálja, valamikor nem... Ma is már volt bekapcsolva semmi baja nem volt csak most kezdte el... Valami ötlet mitől lehet?
2012. jún. 13. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Lemerült a Litium elem az alaplapban ...valószínűleg
2012. jún. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oksa köszi, és azt le tudnám valahogy ellenőrizni hogy tényleg az elemmel van gond?
2012. jún. 13. 22:18
 5/9 anonim ***** válasza:
kiszeded az alaplapből és a +- pólusát a nyelvedhez teszed ha nem csíp vagy nem érzed savanyúnak akkor lemerült :D ennél egyszerűbb megoldás nincs :D
2012. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De ez a gép még csak 6 hónapos nem hiszem hogy ez lenne a gond... De ha mégis akkor az elem arra is magyarázatot adna hogy miért csak 1 opcióba tudok belépni olyankor, sőt volt hogy pár pillanatra beengedett boot menübe is... Nemtudom mi baja lehet egyszerűen fogalmam sincs hogy egyszer jó, egyszer nem, egyzer engedi egyszer nem...
2012. jún. 13. 22:21
 7/9 anonim ***** válasza:

akkor valószínűlehg nem az elem...


Ha lefagy a gép a BIOS nál az hardverhibára utal

Ellenőrizd a CPU-hűtését a SATA kábelt (gondolom 6 hónapos gépben már az van)

RAM-és hasonlókat. Ha nem fagy le hanem egyszerűen nem tölti be a rendszert akkor a HDD-körül kéne szétnézned nem-e kontakthiba okozza.


a legegyszerűbben úgy tudod ideríteni ha belapcsolod a gépet és ugyan így megáll... röviden nyomod a bekapcsoló gombját. ha kikapcsol egyből akkor nem fagyás ha 5Mp-nél tovább kell nyomni hogy leálljon akkor több mint valószínű hogy fagyás okozza

2012. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi, biztos nem fagyás mert egyből kikapcsol... Kontakt hiba lehetséges mert mindig akkor lett jó hirtelen amikor kirángattam a helyéről és minden kábelt kihúztam a gépből stb... És esetleg még azt is ez okozhatja hogy ugyebár nem mindig enged be boot menübe de post screen-re mindig reagál? Egyébként köszi szépen a segítséget :)
2012. jún. 13. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a bios- ban nem jó az idő, akkor lemerült az elem!
2012. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!