Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet commodore 64...

Hogyan lehet commodore 64 játékokat floppyra kiírni?

Figyelt kérdés

Már próbálkoztam hagyományos 1,2 mb-os 5,25"-es lemezzel (double side, high desinty) és 500 kb-os (single side, single desinty) floppyval is, de nem érzékeli.

Próbáltam .prg és .d64 fájlokkal is.


2009. júl. 2. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A C64 floppykezelése nagyon eltér a PC-től. Ha jól tudom nem lehet PC-vel olyan floppyt csinálni, amit aztán a 1541 beolvas.
2009. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pedig nekem vannak másolt commodore lemzeim.

Azokat 500 kb-os, és 1,2 mb-os floppyra írták ki.

Az a kár hogy csupa semmire sem jó játékaim vannak floppyn. (kivéve a sim city-t és a krakout-ot)

2009. júl. 2. 10:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit is szeretnél pontosan?

.d64 fájlokat kiírni 5.25-ös lemezre, hogy azokat aztán igazi c64-es géppel használjad?


Az első válaszolónak igaza van, az ibm kompatibilis gépek floppy meghajtója fizikailag különbözik az 1541-es meghajtóktól. Soha sem készült olyan program, ami ezt megoldotta volna.

Viszont, soros portos megoldás volt, de ott kellett készíteni egy olyan kábelt, amivel az 1541-et a pc soros portjára illesztve lehetett lemezeket másolgatni.

2009. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hol lehet olyan kábelt szerezni ?
2009. júl. 4. 11:58
 5/5 anonim válasza:
Keress rá az XE1541 kábelre
2010. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!