Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Macbook...

Mi a véleményetek a Macbook pro-ról?

Figyelt kérdés
PC felhasználó voltam és vagyok! Csak már annyi helyen látni( mint filmekben, tv-ben, embereknél az utcán, reklámban ) az Apple-t mint telefon, laptop stb! Kinézetre tetszik, ha választanom kellene akkor egy MB pro 15' választanék a hardvere és kijelzője miatt. Ez fél millió forint. Megér ez annyit? Ha igen akkor miért? Egy biztos: az értéke nagyon lassan csökken ellenben más gyártók laptopjával. Nekem egy egy hónapos Asus laptopom van és hirtelen 150-160-ért tudnám csak eladni a legjobb esetben, pedig 200-ért vettem. A mac-nél ez másképpen van! Ha valakinek van mac-je mondja meg nekem, hogy szerinte miért éri meg beruházni-rá, hisz a hardveres része megtalálható egy jóval olcsóbb laptopban is! Tetszik az oprendszere, üzemideje de azt nem szeretném hogy 500 ezerből, 250 ezer a tiszta tudás, 250 ezer a név. na mindegy várom a véleményeket! Köszi

2012. jún. 1. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem érné meg, túlzottan is túl van árazva...

Én garantáltan nem vennék, de mindenki másképp gondolkodik...

2012. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát eddig én is úgymond a Te véleményeden vagyok. Szóval több mint fél millióért, csúcskategóriás Sony vagy Lenovo gépeket kap az ember, ami tényleg nagyon komoly hardverekkel van ellátva. Éppen ezért fogalmazódik meg az emberben a kérdés hogy akkor miért kerül az is annyiba!? Mert ugye közgazdasági alap, hogy kisebb árral többet tudnának eladni, de mégsem viszik le az árakat! Vagy azért mert nem vihetik lejjebb mert tényleg ennyibe kerül az amit beleraknak, vagy mert csak az "elitnek" gyártják, vagy én nem tudom!
2012. jún. 1. 11:54
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Ez is egy presztízs márka, olyan mint a márkásabb ruhák, ami lehet kényelmetlenebb mint egy olcsóbb turkálós, és drága is, de a nevet fizeted meg.
2012. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha választani kellene macbook és pc között fél millióért akkor jobban megérné a pc nem?
2012. jún. 1. 12:11
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha nyerek a lottón meghívlak egyre ;)

Amúgy én megvenném ha nem lennének anyagi korlátaim, de sajna vannak. Az asztali PC-mel viszont elégedett vagyok :)

2012. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Detto így állok a helyzethez! Csak nagyon szeretném megtudni hogy miért ennyi az ára! De lehet azért mert nálunk ennyi, Amerikában is ugyanennyi, de ott jóval nagyobb a fizetés és jobban megtehetik az emberek hogy megveszik nem? Mondjuk ott mindenkinek Apple-je van!
2012. jún. 1. 12:20
 7/11 Pj0tr ***** válasza:

Ahogy már írták ez egy presztízs márka.

A céljuk pont az, hogy kevesebben vegyék meg, de természetesen ők többért. Teljesen más a célközönség :)

Ha lenne rá felesleges pénzem tuti vennék, mert az is látszik, hogy a designerek nagyon sokat dolgoztak rajta. Tulajdonképpen vizuális élményt is nyújt :D

Persze ha munkára kell vagy sulihoz akkor nem éri még a + 250 pénz...

2012. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az apple termékek gazdái túlnyomó részben csak menőzésből veszik, keveseknek van szüksége arra az os-re. Ha neked nem melóra kell, akkor sokkal, de sokkal jobban jársz ha kerülöd az ilyesmiket.
2012. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
áhh, szakács vagyok, úgyhogy nem melóra kell :-D Felhasználó szintű vagyok, net, film, játék + pár program. szeretem a hordozhatóságát a laptopoknak, hogy minden egy helyen van, de amúgy monitorra szoktam rákötni és egeret billentyűzetet használok ( főleg miközben játszok). Hát szerintem tényleg inkább a menőzésről van szó, de a design tényleg nagyon jó! Aki könnyen megveszi, az úgyis megveszi, max ha nem jön be neki, akkor cseréli PC-re. Azért örülnék ha kommentálna egy Mac-es hogy szerinte miért is jó?? :D
2012. jún. 1. 15:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem nem éri meg egyáltalán nem. Főleg a mostani széria várhatón pár héten belül bejelentik az újat az nemtudom milyen lesz.

Az egyhónapos Asusodat semiképp ne cseréld le! nemtudom miylen de 200 már nem kapsz rosszat és csak nagy bukással tudnád eladni.


Nekem volt MAC-em még a 2008-as széria (hardverileg még a mostani 13-asokban is majdnem ugyan az van...) ami akkor és még sokkal jobb ár/érték arányban volt mint a mostaniak.


Ha új gépet akarsz akkor egy jól választott PC-val jobban jársz

2012. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!