Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy gépre 2...

Hogyan lehet egy gépre 2 oprendszert felteni?

Figyelt kérdés
Ugy szeretném h elindititom a gépet és kiváálaszthassam hogy melyk oprenszert akarom futattni (WIN7 , WIN XP ) . Probálkoztam ugy hogy ketté választottam a 250 gb os merevlemezemet és az egyikre feltettem a Win 7 et és a másikra akartam az xpt de miután leformáztam az üres meghajtot majd másolta a fájlokat és ujraindult hibát írt ki . Hogyan lehetne megoldani ?

2012. máj. 9. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Két partícióval lehet megoldani, és jól is csináltad (volna).


Ha mégsem jön össze a telepítés, akkor meg tudod azt is csinálni, hogy az egyiken belül fut egy másik rendszer. VirtualBox nevű programmal ez megoldható, így nem kell ki-be lépni a két rendszer között, mégis mindkettőt teljes értékűként tudod használni (viszont az erőforrásigény is nő, hiszen két rendszer fut egyszerre).

2012. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké köszönöm megnézem de mi miatt nem jött össze a telepités ?
2012. máj. 9. 18:37
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogyan müködik ez a virtualbox ?
2012. máj. 9. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy ablakon belül fut a másik rendszer. Ugyanúgy létrehozol egy gépet, memóriát, tárterületet adsz neki, amit a gazdagéptől veszel el. Elindítod a virtuális gépet, kéri a telepítőt, betallózod neki az iso-t vagy a telepítőlemezt a meghajtóból. Feltelepíti, és onnantól kezdve úgy használod, mint az igazit.


Előnye, hogy egy rendszert futtatsz, de kettőt használhatsz, és a két Windows között egyszerűen megy a fájlmegosztás.


Hátránya, hogy a gazdagép erőforrásait használja, így a másikon belül nem biztos hogy marad arra teljesítmény, hogy nagy erőforrásigényes programokat (például játékot) futtass.

2012. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gyuri9 válasza:
A telepítésnél azt rontottad el,hogy a win7-et telepítetted először,és nem az xp-t.Nagyon fontos a sorrend.Nekem is win7,és xp van fent egy winchesteren.Már fél éve tökéletesen működik mindkettő.
2012. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Két operációs rendszeres gépeknél mindig a régebbi operációs rendszerrel kezdjük a telepítést. Kivéve Windows-Linux párosításnál: ott a Windows-t telepítjük először.
2012. máj. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!