Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan rakhaok fel a windows...

Hogyan rakhaok fel a windows mellé linux oprendszert is?

Figyelt kérdés

Tehát úgy szeretném hogy mind a 2föntlegyen. Nemtudom ez megoldható e de olyat tudok hogy 2féle windows van 1gépen.

Mikor bekapcsolom akkor lehessen választani hogy melyiket indítsa



2012. ápr. 14. 00:26
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Ha már fent van a Windows és szeretnéd megtartani. A legegyszerűbb, ha létrehozol egy üres particionálatlan területet (legalább 15-20 GB -ot). Ezt bármilyen particionáló programmal megteheted. Vista/7 esetében már saját lemezezőjében is van kötetzsugorítás funkció.

Után berakod a Linux telepítő lemezt és beboot -olsz róla. Innentől kezdve minden rábízhatsz a telepítőre. A mai modern Linux disztribúciók automatikusan particionálják a lemezt, és létrehozzák az indítómenüt (Grub), ahol a Windows is indítható lesz.


Ha nincs teljesen nyers a gép akkor még egyszerűbb. A Windows telepítővel törlöd az esetleges régebbi partíciókat, és létrehozol egy tetszőleges NTFS partíciót a Windows -nak majd feltelepíted rá. A linuxnak szánt terület, pedig hagyod particionálatlanul. Után jöhet a boot Linux lemezről, a többi ugyan az.

2012. ápr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A legtöbb Linux telepítőben van partíciónáló amiben kiválaszthatod hogy akarod telepíteni.Csak azt kell választanod hogy Windows mellé rakod fel a szabad területre.Megadod a szabadterületből mennyit foglaljon a Linux,ahogy fentebb említették 15-20 giga ajánlott.És a Linux telepítő elvégzi amit kell,leválasztja a területet a windows partícióból,formázza,partíciónálja a linux-nak majd telepíti.Telepítés után a Linux általában berakja a Windows-t a boot menübe és eldöntheted hogy a Linux-t vagy Windows-t indítod.


De ez attól is függ melyik Linux disztrót telepíted,nem minden Linux-al ilyen egyszerű (ahogy hallottam).Én csak PCLinuxOS-t raktam fel eddig Windows mellé,szóval azt tudom hogy azzal így (egyszerűen) meglehet oldani.

2012. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!