Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszeres hiba az ÉKEZETES...

Rendszeres hiba az ÉKEZETES feliratok égetésekor, ki tudja miért?!

Figyelt kérdés
Már egy ideje próbálkozok, de akármelyik feliratégető programmal próbálkozom, EGYIK SEM kezeli az ékezetes betűket! Helyettük valami speciális karaktert szúr be és már nagyon idegesít! Mi lehet a baj? Már arra is gondoltam, hogy a felirattal van valami, mert akármilyen nyelvcsaládot állítok be a programokkal, ez a jelenség fogad. Valaki segíthetne, aki tudja erre a megoldást! Köszönöm...

#probléma #égetés #betű #VirtualDub #Any Video Converter #speciális problémák #FormatFaytory #nem ismeri fel az ékezetes betűket
2012. ápr. 26. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Feltehetöen az égetöprogram nem ismeri az ékezetes betüket. Segiteni nem tudsz, a cimekböl hagyd ki az ékezeteket.
2012. ápr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbálj unicode kódolást használni, de egyébként eléggé elmebeteg dolog feliratot ráégetni videóra.


Mindezek mellett még javasolnám a vobsub/textsub filtert virtualdubhoz, az szerintem kezeli rendesen a karaktereket.

2012. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért kell ráégetni, mert a youtube-on akarom megosztani.

De ez valami iszonyat, hogy nem kezelik az ékezetes betűket. Most írjak újra egy komplett filmet ékezetek nélkül?! Hülyeség... Lennie kell valami magyarázata...!

2012. ápr. 26. 17:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Format factoryt próbáltad? Én egyszer használtam és jó volt a felirat.
2012. ápr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Újraírni? A vobsub miért nem felel meg?
2012. ápr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nos...a következő programokkal próbálkoztam és mindenhol ugyanaz a jelenség:


AviRecomp

Format Factory

Any Video Converter

VirtualDub

2012. ápr. 26. 20:58
 7/11 Sipos Lajos válasza:

A format factoryról annyit,hogy az egy "mókás" program:)

Túlnyomórészt az ékezeteset is jól égeti,de kb minden ötödiknél a fentebb említett hibák jönnek,az extrém karakterek az ékezetes betűknél.Engem is érdekelne egy MEGBÍZHATÓ ilyen jellegű program.

2013. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Továbbra is a feliratfájl karakterkódolását érdemes próbálgatni. Megnyitod jegyzettömbben, majd mentés másként, és ott lesz egy lista, amiből kódolást lehet választani. Unicode-ot vagy UTF-8-at érdemes próbálgatni. Ha meg éppen azzal rossz, akkor az ANSI-t.
2013. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sipos Lajos válasza:
Nagyon hasznos volt az utolsó hozzászólás,megvan a bibi:a felirat készítésekor a készítő megcsinálta a feliratot,ahogy kell,ékezetekkel,meg minden,pc-n szépen fut is,de konvertálás után krix-kraxok vannak az ékezetes betűk helyett.A miértje:a formátum>betűtipus>írásrendszer fülnél NYUGATI volt mentve,nem közép-európai.Köszönöm az építő és hasznos hozzászólást.
2014. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sipos Lajos válasza:
Sajna az előző írásom közel sem 100,az pont egy "egyedi" hibás felirat volt.a többinél,ahol bibis a felirat,ez jól volt beállítva.Viszont a mentés másként után nekem nem ad opciókat a fentebb leírt módon...hol találom azt?
2014. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!