Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Muszáj-e elemet cserélni a...

Muszáj-e elemet cserélni a számítógépben?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen használok egy számítógépet. Kb. egy hónapja hétvégeken átállítódik a dátum/idő, mivel meló után áramtalanítjuk az épületet. A gondom az, hogy jelenleg nincs a munkáltatómnak informatikusa, engem pedig nem engednek belenyúlni a gépbe, hogy kicseréljem az elemet. Ja, és pénz sincs elemre, tehát nekem kellene megvenni :) Egy idő után esetleg nem lesz-e valami baja az adatállományomnak, ha nem fogunk tudni elemet cserélni? (Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66 GHz 504 MB RAM) Köszi a választ!

2012. ápr. 24. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Elemet ? LoL!


Semmi baja nem lesz az adatoknak .

2012. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem,semmi gondja nem lessz.Az elem csak a BIOS beállíátsokhoz kell,ott tárolja a dátumot is időt is ezért állítódik el folyton a dátum mert miután áramtalanítják az épületet és az elem lemerült,a dátum,idő és egyébb BIOS beállítások elvesznek.Alap,gyári beállításra áll vissza minden.


Szóval a rendszerben,merevlemezen tárolt adatokat nem érinti.


Amúgy meg nem nagy dolog az elemet kicserélni,mintha egy órában cserélnéd.Ehhez informatikust hívni kész pénz pazarlás főleg ha még elemre sincs pénze a munkáltatódnak :D

2012. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Szélsőséges esetben nem indul el a gép, de elemcsere után megint indul.


De most azon gondolkodom honnan tudja egy nő - egyébként helyesen - egyáltalán hogy itt az elem a gond? Súgtak vagy magadtól?

Nem vagy vörös véletlenül?

2012. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
milyen elem? xD
2012. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

"milyen elem? xD"

Az elem, ami az alaplapon van, és áramot ad a BIOSnak, amíg ki van kapcsolva a gép.

Bezzeg az XD az megy, hülyegyerek.

2012. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Már minden adatot tudok, megtaláltalak a világhálón:P
2012. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:) Nem vagyok vörös, barna a hajszínem. '92 óta dolgozom gépen. Otthonin cseréltem már - igaz, még Krisztus előtt -, itt is megcsinálnám. De nem engedik. Felmondott még tavaly az informatikusunk, amit muszáj, azt csinálhatok meg helyette - adatrögzítőként :) Újat nem enged a fenntartó felvenni. (Közhivatal vagyunk.) Köszi a válaszokat.
2012. ápr. 24. 14:29
 8/9 anonim ***** válasza:
6%
xDDD
2012. ápr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Z válasza:
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet lemerült az elem a gépemben. Nem akar bekapcsolni, csak egy pillanatra. Napok után viszont bekapcsol de csak 5 percre, és közben is figyelmeztető pittyegéseket ad ki. Nem tudnátok megmondani, hogy tényleg az elem merült le benne? ( Az elemet már egyszer kicseréltem, de az sem volt új, szóval lehet, hogy az is le van merülve.)
2013. okt. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!