Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elfelejtettem a router jelszav...

Elfelejtettem a router jelszavamat. Kérhetnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
Van egy 3com ap 13 márkájú routerem, ha beírom a 192.168.64.240 és behozza az oldalt még a "Forgotten The System Password" is behozza, de a leírás alapján nem tudom resetelni, és így nincs internet, mert át kéne állítanom. Előre is köszönöm a segítséget.

2012. ápr. 17. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Elméletben minden router hátulján (vagy valahol) van egy nagyon kis gomb (amit tollal vagy fogpiszkálóval lehet benyomni), alatta reset felirattal, amit ha hosszan lenyomva tartasz, akkora készülék vissza áll eredeti gyári állapotába. Innentől kezdve az alapértelmezett ip cimen (192.168.0.1) és kodokkal (admin-admin vagy admin-1234) tudsz belepni, es újra configolni.
2012. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 DannyZuko ***** válasza:

nem feltétlen 192.168.0.1 lesz az ip, hanem amit a firmware alapból megad. általában 192.168.1.1 vagy 292.168.1.254 típus függő... a jelszó szintugy. gyártó és típus függő.


A reste pedig az egyetlen megoldás ilyenkor. reseteld és konfigold újra. vannak rooterek amiknek nincs reset gombjuk. azokat általában 2 port egymásba zárásával lehet resetelni. Mondjuk ilyet már jó rég láttam... olvass egy user manuált, ha nem jössz rá hogy kell...

2012. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
próbáltam a resetet, de ez nem jó. Az internetes leírásában azt találtam, hogy húzzam ki az internetkábelt tarcsam nyomva a reset gombot kb 30 másodpercig, ezután húzza ki a tápkábelt. Utána el lehet engedni a reset gombot és visszadugni a kábeleket. Megcsináltam a leírás alapján, de nem sikerült.Valaki esetleg tudna magyar nyelvű leírást küldeni a készülékről, mert az enyém angol és nem teljesen értem.
2012. ápr. 17. 16:10
 4/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam még, hogy szétcsavarozom. Lehet, hogy van benne egy gombelem, (mint a számítógép alaplapjában) ezt kiveszem majd visszarakom. Ekkor elméletben el kéne felejtenie a beállításokat. Nem tudom, hogy mennyire biztonságos, nem megy-e tönkre a router?
2012. ápr. 17. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem feltétlenül azoknak kell lennie amiket én megadtam, de a legtöbb gyártó ezeket használja ... vagy semmit. De abban egészen biztos vagyok, hogy 292-vel egy ip cim sem kezdodik, mivel a maximum ertek amit felvehet az 255!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És biztos, hogy van rajta reset, mert több mindent is megpróbáltam, de semmin nem sikerült.
2012. ápr. 18. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!