Hogy bírnák kezdőként csinálni egy játékot?
Nem ajánlom hogy 3D-vel próbálkozz,először inkább 2D-vel.
Nem ártana pár egyszerűbb programozási nyelvet sem elsajátítanod először mint Basic,Lua,Java
2D játékokhoz kezdetben használhatod mondjuk a Game Maker-t vagy Game Editor-t.Mind a 2-re lehet scriptelni is,a későbbiekben a Game Maker-el át mehetsz 3D-be is (ha megveszed).
Ha már sikerült összehoznod 1-2 2D játékot scriptelést is használva utána lépj 3D-re és mondjuk használhatsz Unity 3D-t,Shiva 3D-t,Leadwerks.Ezekben 3D játékot lehet csinálni,de 0 programozói ismerettel semmire nem mész.
Vagy akár használhatsz játékfejlesztésre kihegyezett programozási nyelveket mint a DarkBasic például.Ezzel 2D és 3D játékot is programozhatsz egyszerűbben mint más nyelven.
De ha nagyon nem akarsz programozni és nincsenek komoly terveid (programozás nélkül ne nagyon legyen) akkor a következőkben készíthetsz játékot 0 programozással:
Game Maker (2D játékhoz)
The 3D Gamemaker (3D autós,ügyességi és FPS játékhoz)
Shoot em up Kit (3D Shoot em up játékhoz)
TGC FPS Creator (3D FPS játékhoz)
Silent Walk FPS Creator (3D FPS játékhoz)
3D Rad (3D autós,repülős,hajós játékhoz,scripteléssel bérmilyen játékhoz)
Stencyl (2D játékhoz)
Ezekben abszolút 0 kódolással össze lehet dobni 2D vagy 3D játékot.
De abszolút 0 kódolással nem sok saját elképzelést fogsz tudni megvalósítani bennük.De ha nem gondolod komolyan el lehet szórakozni velük,ha viszont komolyan gondolod akkor nem árt programozás terén legalább az alapokat elsajátítanod és akár ilyen programokban,motorokban is arra törekedned hogy kódolással alkosd meg az ötleteid.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!