Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogy bírnák kezdőként csinálni...

Hogy bírnák kezdőként csinálni egy játékot?

Figyelt kérdés

2D vagy 3D játékot szeretnék

de inkább 2D-set



2012. ápr. 14. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha 2d, akkor nézz utána annak, hogy "Game maker". Ez a program neve. De szerintem elég gagyi, és ha jót akarsz csinálni, akkor nehéz.

Unity3d-nek nézz utána. Ingyenesen letölthető. Nagyon jó játékokat lehet vele csinálni. Ám tapasztalat is kell hozzá, Java és C# tudás, de ne legyen okod aggódni, van egy csomó tutorial.


Itt is egy remek játék, amit ebben szerkesztettek:


http://www.youtube.com/watch?v=b-FuPlIh2YM

2012. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Game Maker minden, csak nem gagyi! Én elég komoly dolgokat készítettem vele anno (még régebbi verziókkal). Igaz, 2D-n van a hangsúly, de könnyen kezelhető, van egy saját program nyelve is, szóval írhatsz scripteket is, határ a csillagos ég. Sajna a Game Maker nagyobb tudású verziója fizetős. Van már egy Game Maker Studio nevű program is, amivel Androidra, IOS-re is akár le lehet fordítani a játékot. Sajna ezen licenszek fizetősek.


Én amúgy Game Makerrel kezdtem, imádtam, most is imádnám, örülnék, meg tudnám venni a Studio-t mert azzal szerintem már pénzt is lehetne keresni. (Google Play-en pl. eladni olcsón játékokat)


Unity 3D-t meg most használom és imádom! Ráadásul szuper online támogatása van, fórumok, oktató videók, gyakorikérdések.hu-hoz hasonló kérdezős oldaluk is van. Persze, ezek mind angolul, de lehet, magyar oldalak és videók is vannak.


A Unity 3D ingyenes, vagyis van ingyenes változata. Vannak korlátozásai, de még azzal együtt is ütős. 3D-s ugyan a motor, de készíthetsz vele 2D-s játékot is (de erre inkább a Game Makert javaslom, azzal könnyebb).


Még egy lista, itt is vannak motorok, legtöbbjüket nem ismerem: [link]


De helyedben maradnék a Game Makernél kezdésképpen. Vagy a Unity 3D-t is kipróbálhatod, nem fogod megbánni, csak ahhoz kicsit több tudás kell (de lényegesen kevesebb, mint a legtöbb 3D-s motorhoz).

2012. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!