Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » IPad 3, vagy Asus Eee Pad...

Pipe16 kérdése:

IPad 3, vagy Asus Eee Pad Transformer Prime TF201, vagy Mac book Air?

Figyelt kérdés
Abban a gondban vagyok, hogy a tabletek sokkal könyebben elférnek mindenhol még a billentyűzettel is. Viszont Az Apple gépein több és jobban kidolgozott alkalmazások vannak mint az Asus-nak. De viszont az Asus tovább birja(akkumulátor),viszont az Apple-nek álitólag jobb a processzorja mint az Asusnak,bár szerintem ez azért nem igy van. A lényeg az hogy a pénz nem számit,csak olyan vélemények érdekelnek, igazán, amelyek tudnak valami újat és meggyőzőt mondani. :)
2012. márc. 21. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Én őszintén a helyedben a Mac book Air-t választanám. Tetszik a formája, kicsi, könnyű és jó. Viszont ugye Mac az op rendszere, ezért a Vindóz cuccok nem fognak futni rajta.


Igazából a tablet-ekkel nem vagyok annyira jóban. Oké, egyszerű, f@szájos a kinézet, jó a kezelés, sok cuccost tehetsz rá, de még is, nekem nem marad meg annyira.


Tavaly egész nyáron iPad2-vel szórakoztam, de az a tapasztalatom, hogy egy gépet NEM tud úgy helyettesíteni, holott nagyon jó! Ráadásul a 3-as még jobb lesz.


Olyan, mint egy "nagyobb" okos teló, és gondolj bele, hogy egy telefont akarnál használni gép helyett.


Az Asus viszont nem rossz. Csak az a probléma, hogy ez ugye alapból tablet, amiről ugyan az a véleményem, mint az előbb.


Szóval kinek így, kinek úgy, de nekem a Mac book tetszik.

2012. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Apple -t ne. Szóval az asus -t. És mellékesen, de az új ipad neve nem ipad 3, hanem simán ipad.
2012. márc. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az Apple-ben nagyon bízom, nekem vannak olyan rokonaim, akiknek csak Apple kütyüik vannak, tehát telefon, laptop stb.


De abban egyetértek, hogy az új pad neve nem iPad3, hanem csak simán az Új iPad, de ezt nem tartom annyira jó ötletnek, így marad az iPad3.

2012. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A proci szempontjából a 4 magos Tegra 3-mal tutira az Asus nyerő, de ha van rá pénzed, akkor mindenképpen az Ipad-ot ajánlom. Persze ezen sokat lehetne vitatkozni, de az Ipad-nak olyan gyönyörű a grafikája, hogy azt egy ideig semmi sem múlja felül.


Nézzük csak: Mit csinálsz a tablet-en?

1. Gépelés

Asus: Alapból adnak egy dokkolót, amiben ráadásul plusz akku is van. Egyébként tapasztalat, hogy a képernyőn is jól lehet gépelni.

Ipad: Külön dokkolóért külön fizetsz... Olyan szerencsés vagyok, hogy még a magyar megjelenés előtt kipróbálhattam és ezért erről is kijelentem, hogy ezen is jól lehet gépelni.

2. Filmnézés:

Asus: Nagy képernyő, nagy felbontás. Élvezet a filmnézés, de csak addig, amíg nem néztél filmet az Ipad-en

Ipad: Kisebb képernyő, nagyobb felbontás. Valahogy így jellemezném: [link]

3. Játék:

Asus: Az Asusnak nem véletlenül van 4 magos processzora. Ez pont a játékosok érdeme. Ezzel a 4 maggal nagyon gyors és szép játékokat lehet elindítani.

Ipad: Attól függetlenül, hogy a processzor gyengébb, a 4 grafikus mag "miatt" szinte ugyanolyan (vagy jobb) minőségben lehet megjelenteni ugyanazt a játékot.

4. Piactér:

Asus: Android Market alias Google Play: kb. 450 000 alkalmazás. Ezeknek kb. 60%-a ingyenes. (Persze a minőségi játékok pénzesek.)

Ipad: Apple Appstore: 585 000 alkalmazás. Ezeknek kb. 40%-a ingyenes, de ezért cserébe abszolute biztonságos.

2012. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenkitől köszi a választ! amúgy meg azon szerintem lehetne vitatkozni hogy ez az új Apple tablet iPad3 vagy iPad2s vagy stb,mert ha valaki ezt onnan akarja megtudni hogy elolvassa a használati utasitást,akkor nem sokat ér el vele met ott egy vagy esetleg két helyen irja le a tablet pc pontos elnevezését és kiadási számát.. Amúgy meg az az igazság hogy nekem is már volt a kezem ügyében mind a 3 gép,de nekem is jobban az AIR tetszik,mert az asuson gondolom nem lehet ám mindent mint amit az Apple-n,de na. Az a baj hogy már túl sokat tudok ezekről. Végűl az lesz hogy nem veszek semmit XD Még egyszer köszi! ha tudtok még valamit IRJ! :D
2012. márc. 24. 16:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz dönteni, akkor semmiképpen se a leírások alapján dönts! Sajnos egyik készüléket sem lehet 100%-osan összehasonlítani, hiszen akármilyen jó a hardver, ha szar a szoftver. Persze a felsorolt készülékek közül ez egyikre sem mondható... Kiválasztottad a piac legjobb termékeit. (Talán ha hozzácsapunk egy Asus Windows-os gamer laptopot, akkor még teljesebb a kör) Ezek közül már nem lehet megmondani, hogy melyik a nyerő, hiszen egy laptop más mint egy tablet és a két tablet szofvere is nagyon különböző. Ha tényleg beruházol a felsorolt kütyük egyikére, akkor a te igényeidnek legjobban megfelelőt válaszd.



Először azt döntsd el, hogy szöveg bevitelére (munka) vagy inkább fogyasztásra (könyv olvasás, magazinok, weboldalak.

Persze külső dokkal a tableten is "laptop-szintű" a gépelési élmény.


Meg hogy milyen "pózban" használnád az eszközt? Mert szerintem egy laptopot sokkal könnyebb mindenhol tartani, (Pl.: ölben, vagy asztalon.) míg egy tablet nekem nem lenne kényelmes. (Igaz, huzamosabb ideig még nem használtam semmilyen tabit :)

2012. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

ez a rajtad múlik.

ha kockulni akarsz és van pénzed jó játékokra, akkor ipad.

ha kellene gépelésre e mailezésre és a hosszú akkuidőt meg a játékokat sem szeretnéd nélkülözni akkor prime.

ha van sok pénzed és ismered a machintost akkor air.

2012. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van videó mikor az új ipad-et hasonlítják össze a prime-al hát ipad-en is jól ment a játék de néha akadt meg néha lassult míg a prime tökéletesen futott. igazából itt az dönti el, ki androidos ki IOSes, vagy pedig ki kedveli ki nm kedveli az apple-t.


Én a Prime-ot választanám

2012. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!