Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy Gigabyte GT U8300-as...

Van egy Gigabyte GT U8300-as tv tunerem. Szeretném összekötni az itthoni T-home-os Set top boxommal. Mivel tudnám ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Úgy szeretném hogy a tv-n is lehessen az adást nézni meg a gépen is, de a gépen meg felvenném. Előre is köszönöm
2012. márc. 19. 18:09
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

RCA kábellel. Ha a Set-Top-Box -on nincs RCA kimenet, akkor szükséged lesz egy ilyen átalakítóra:

[link]

2012. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A set top boxon ezek találhatóak: Scart, piros-kék (gondolom ez az audio része), piros-kék-zöld (komponens), hdmi, usb. Ennyi. Először úgy csináltam hogy a 3 rca kábelem (sárga-piros-fehér) scartba dugtam és a másik végét persze az usb-s tunerhez kapot kábelhez kötöttem. Viszont így semmit sem mutat. Nem jön be semmi adás:(
2012. márc. 19. 18:24
 3/8 P.O.C. ***** válasza:
Az AV RCA (sárga) + Audio RCA (piros, fehér) ≠ RGB (Piros-Zöld-Kék) Tehát ha nincs sárga AV RCA kimeneted, akkor a Scart -hoz kell enni átalakítót. Ez után a Gigabyte szoftverét AV csatornára viszed és mennie kell.
2012. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
*enni=venni
2012. márc. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na így nézz ki a dolog. Találtam itthon kábelt. Az egyik vége SCART azt beledugtam a set top boxba, a másik végét ami sárga-fehér-piros RCA-ból áll azt az usb-s tuneremhez kapott kábelbe dugtam és összekötöttem a tunerrel, aztán tuner a gépbe usb-n keresztül. A Windows Media Centerrel próbálkoztam beállítani a dolgot. "Tányéros" T-home van itthon nekem így a progiban kiválasztottam a műholdas kapcsolatot, utána írt valamit a dekóderrel kapcsolatba amit nem tudom hogy mi. de a lényeg hogy nem jön be semmilyen adás így sem.
2012. márc. 19. 19:02
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

A Gigbyte -nak nincs valami TV néző szoftvere a kártyához mellékelve? Vagy mindenképp muszáj a Windows Media Center -t használnod?

Amúgy nem a műholdas kapcsolatot kell választanod, mert azt már létesítette a Set-Top-Box. Az a beállítás csak akkor kellene szerintem, ha a számítógépedbe lenne építve egy műholdvevő kártya. Neked sima AV -t kell választanod, vagy mit.. (pontosan nem tudom, mert nem használtam soha a Windows Media Center -t).

2012. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van az úgynevezett Vivo de azzal sem megy semmi. Most a Power Cinema nevű progival nézem de azzal sem megy. A műholdason kívül van olyan még hogy Analóg meg Digitális, már próbáltam a digitálissal is de úgy sem talál scan után semmit.:( tanácstalan vagyok.
2012. márc. 19. 19:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Na most lettem nagyon ideges:@ Állítólag a T-home-hoz DVB-S tuner kell hogy pc-n lehessen nézni az adást és én amit vettem Gigabyte U8300 az DVB-T. Hát de a fene nézte ezt... szívás ez az egész.:(
2012. márc. 19. 20:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!