Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom összekötni a...

Hogyan tudom összekötni a gépemet a Tv-mel?

Figyelt kérdés

Nemtom hogy ez kell e de azért leírom a gépem konfigját..


alaplap: Asus P5G41T-M LX

processzor: Intel Dual Core E6600

RAM : 2x2 GB 1333 MHZ DDR3

Videókártya: Ati Radeon HD 5570


a TV egy kis hagyományos......


2012. febr. 18. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van.


1. Régi TV-hez kell a kártyán ún. TV-out, azaz TV kimenet. Régi TV-t enélkül sehogy, max. drága aktív jelkonverterekkel.


Ha van TV-out a kártyádon, akkor a hozzá kapott S-Video kábellel be tudod kötni a TV S-Video/RCA(Kompozit)/SCART portjába, esetleg egy-két átalakító kellhet hozzá.


Ha összedugtad, akkor CCC-ben engedélyezni kell a TV-t, esetleg színkódolást konfigurálni.


2. Újabb TV-t DVI vagy HDMI porton keresztül, ez talán nem is igényel magyarázatot. Mintha monitor lenne.

2012. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az enyémen nem tom hogy van e ilyen kimenet.......

de a tv-n van HDMI, csak a gépen nincs.. csak egy olyan kábel, amivel a monitort tudom csatlakoztatni,,, olyan amit két becsavarós fogantyú rögzít

2012. febr. 18. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Szerezz egy ilyen DVI-HDMI kábelt, és ezzel kösd össze. Nem bonyolult, és pár száz forint, max. 1-2 ezer.


Egyébként fura, mert az 5570-eken szokott lenni HDMI kimenet. Valami ritkább darab lehet neked.

2012. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez milyen HDMI? nekem van egy azzal lehet összekötni a házimozit a tv vel.... de az sokkal nagyobb (mármint a bemenete)
2012. febr. 18. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos egyről beszélünk? "Hagyományos" (gondolom képcsövesre gondoltál) TV-n HDMI? DVI se nagyon, SCART szokott lenni a lejátszók felöli bementre, régebbi (6-7 évnél idősebb) tévét aligha fogsz tudni rákötni számítógépre.
2012. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]



azt tudom hogy a házimozi ilyen... a media marktban adtak hozzá egy HDMI kábált,, azzal megy a tv-n

2012. febr. 18. 22:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Az valamilyen átalakító lesz szerintem. Ha azt mondod hogy ezzel van összekötve és a másik vége nagyobb mint a HDMI, akkor a SCART a gyanús.
2012. febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!