Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kinek mi volt az első PC vagy...

Kinek mi volt az első PC vagy mac játéka amivel játszott? És mekkora gépe volt anno? Nekem a Terep (nem tudom hogy melyik része) és akkori gépem egy P1-75MHz,? Ram,? Vga,750MB hdd. Fektet házú siemens

2012. márc. 18. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
paint
2012. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
XD
2012. márc. 18. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:

:)

Hát én először PC-n a suliban játszottam vagy 20 éve. Akkor a diákoknak javarészt 286-os gépen kellett az alapokat elsajátítani (8/16MHz proci, 1MB RAM, 50MB HDD, 5,25" és 3,5" floppy meghajtó, EGA monitor). Ilyen gépeken nyomtunk egy kis Prince of Persia-t, Scorched Earth-t, Lemmings-t, Tetris-t meg hasonlókat...egy 3,5" floppy lemezen tároltam vagy 5 játékot).

Az első saját gépre csak későn tudtam szert tenni, amiben egy Celeron 533MHz proci szolgált, 64MB RAM, 10GB HDD meg valami integrált video, ami 8MB-t elvett a RAM-ból. Ezen először a Die by the sword-t vittem végig, de a sláger játék leginkább a Dungeon Keeper 2, a Star Craft meg a Diablo lett. :)

2012. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
StarCraft(: Abban a játékban többet töltöttem a pályaszerkesztéssel mint a játszással C: A p1 után nekem lett egy p3 450mhz cpu,128mb ram,geforce 2,és én azon kőkeményen több hónapon át mindent kizárva a red alert 2 nyomtam.Asszem akkor ittam és ettem a legtöbbet :D hotdogból és kólából c:
2012. márc. 18. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk amikor végre meg tudtam venni az első gépemet nem a játék volt a fő szempont, hanem a fasttracker-re voltam rácuppanva, de öcsémék minden pillanatot kihasználtak, hogy játszhassanak rajta és én is rákaptam egy-két gémre, mikor unatkoztam (a DK2-t még ma is imádom). Mondjuk hiába vettem a masinát szakboltban jól átvertek (régi AT szabvány, gyenge minőségű PC-Chips alaplap stb...egyedül az 533Mhz-es proci meg a 10GB HDD számított jónak, engem ezek a paraméterek fogtak meg leginkább). 2 évvel utána kénytelen voltam átépíteni az egészet, hogy modernebb és használhatóbb gépem legyen (akkor vett a tesóm is egy kisebb erőművet, ami porba alázta a gépecskémet). Az új vasban 900MHz-es Duron, 384MB RAM, 20GB HDD és egy GeForce 2 kapott helyet. Ezt a gépem már nagyon szerettem és innentől kezdődött a véget nem érő fejlesztgetés és már a játékos teljesítmény is kezdett fontossá válni. Rengeteg Quake 3 Arena meg Unreal ment lanban, de kapós volt az NFS3, Diablo II, Star Craft is. Újabb 2 év múlva a legkisebb tesómnak is összehoztunk egy használt gépet, behúzattuk az internetet és gémelés volt gémelés hátán. Mára már jócskán visszavettünk, de azért néha összejövünk a neten egy kis csetepatéra. A jobb játékokat a mai napig megveszem, de 80-90%-ban csak netezek, zenét hallgatok és fimezünk a gépen.
2012. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!