Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » . CDA kiterjesztést hogy...

. CDA kiterjesztést hogy tudok lejátszani a gépemen?

Figyelt kérdés
Kölcsönkaptam egy nyelvi cd-t, hogy rá tudjam rakni a hanganyagokat a gépemre. De cda a kiterjesztésük, valamint a méretük is néhány bájtnyi. Nem találkoztam még ilyen kiterjesztésű fájlokkal, szóval nem értek hozzájuk. Hogy tudnám az átmásolt fájlokat működésbe hozni? Át kéne konvertálnom talán?

2012. márc. 2. 17:21
 1/7 themaki1333 ***** válasza:

Hogy mi is az a CDA?

itt a link: [link]

2012. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A CDA az a "sima" audio CD, amit berakhatsz egy egyszerű CD lejátszóba és lejátssza.


Bármilyen zenelejátszóval le tudod játszani.


És igen, át kell konvertálni pl. mp3-ba, vagy másba, amibe gondolod. Ha jól tudom, még a Windows Media Player is tud mp3-at vagy wma-t csinálni audio CD-ből.


Ezt találtam még: [link]


Másik opció: íróprogrammal CD image-et készítesz.

2012. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy az átmásolt fájlokkal természetesen ne kísérletezz, csak a CD lemezről tudod átkonvertálni a hanganyagot.

Plusz 1 tipp:


[link]

2012. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Harmadiknak:

Ez a program hogy működik?

2012. márc. 2. 19:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyelvi cd-nél jobban járnál lehet, ha iso-ba mented, és utána megmutataod pl egy daemonntools-nak...

Bár cd-je válogatja.

Rippelni kell az audio cd-t akár wav, akár mp3.ba, ha hagyja magát, szóval ha nem spéci a lemez. Az az ajánlott program ezt tudja...

2012. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Működés?

Elindítjuk.

Betesszük a CD lemezt.


Fent katt :Querry /ha ez a lemez benne van a freedb adatlistájában, akkor letölti az adatokat és automatikusan elnevezi az elkészült mp3 fájlokat/Ez a művelet persze kihagyható, de praktikus szolgáltatás.


Jobb oldalt az Output type ablakban be kell állítani mp3-ra


Ha valamelyik sáv nem kell, onnan ki kell venni a pipát.


Végül: Extract.


A kész fájlok a C meghajtón, a My Music mappába kerülnek, alapbeállítás esetén.

2012. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az mennyire pobléma, ha a CD eredeti? Mert a fájlokat látszólag átkonvertálta, mármint a munkafolyamatot végig mutatta, viszont a célmappában egy deka fájl sincs.
2012. márc. 4. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!