Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Más is kapott...

Mi lehet ez? Más is kapott már ilyen lánclevelet?

Figyelt kérdés

Megrögzött, HOAX-oknak bedőlő - már ismert HOAX-okat rendszeresen küldő, és a tanácsaimat meg nem fogadó -, egyébként kedves barátnőmtől kaptam a következő, megjelenését tekintve a HOAX-okra emlékeztető (Nagy és színes betűk, illetve maga a hihetetlen tartalom.) körlevelet:


>>Küldd tovább ezt az üzenetet legalább 7 embernek és meglátod mi fog történni a monitorodon - meg fog nevettetni biztosan!!!

Ez az egyik legjobb dolog, amit valaha kaptam.

Az egyedüli dolog amit tenned kell, hogy 7 embernek továbbküldöd és figyeled a képernyődet.

Nem árulhatom el, hogy mi történik, de én akkorát nevettem, hogy majdnem leestem a székről...!

Tehát, küldd el 7 embernek és figyelj...!

Ha elküldted 7 embernek, egy videó fog érkezni a képernyődre.

Ez működik! Nem tudom hogyan, de működik.<<

(A levél része egy mintegy 3MB helyfoglalású, tényleges méretre is nagy, gif animáció, ami egy borospohár kehely részét ábrázolja, benne egy szem eperrel és a hullámzó borral vagy pezsgővel.)

Dehogy működik! És ki tudja hányadszor és hányan küldték tovább szolgai módon?


Tudna valaki segíteni, hogy minek kellett volna megjelennie? (Amit persze hozzá nem értéssel, de technikai lehetetlenségnek tartok.)


2012. febr. 27. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel ilyen nagy a gif fájl elképzelhető, hogy nagyon hosszú az animáció. Hosszú ideig ugyanazokat a képkockákat ismétlik monoton, majd hirtelen bevágnak újakat.
2012. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy levélnek fingja sincs róla, hogy hányszor küldöd tovább, azaz már a feltétel teljesülését is lehetetlen ellenőrizni. Nyilvánvaló kamu. A nagy fájl meg pont arra van benne, amire a körleveleket kitalálták, hogy terhelje a rendszert.


A barátnő ellen az ún. bitch slap a megfelelő intézkedés ilyen esetben.

2012. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kamu az egész... mert ugye, mire a Homo Debilis várná, hogy megjelenjen a videó, már x példányban sokszorosította ezt a szemetet.


A megrögzött hoax küldőknek be kell állítani a levelezőjére egy szűrőt, ami kapásból törli az olyan levelet, amiben a "küldd tovább" szerepel.

Mondjuk a [link] oldal is jó. Akinek eddig elküldtem, attól nemigen kaptam több ilyen vackot. :)

2012. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem vallási köntösben érkezett: "Isten szeret téged", ismerős küldte, .pps fájl volt és rengeteg előző email-cím. A .pps fájlt nem nyitottam meg és nem is töltöttem le, azonnal letiltotta az ESS5. Azt jelezte, hogy trójaival fertőzött.
2012. febr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!