Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a fene ez? Más is kapott...

Mi a fene ez? Más is kapott ilyen levelet egy "Paypal" nevű feladótól? Lefotóztam a levelet.

Figyelt kérdés

[link]


Megnéztem a paypal oldalam, és elméletileg nincs ilyen tranzakcióm.

Ráadásul a skypom sem használtam jóideje... de soha nem is "rendeltem" ott semmilyen szolgáltatást.


2011. dec. 2. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ez egy valódi utalás lenne, nem a Paypal küldene levelet? Ez egy ismeretlen forrásból származó levél, aminek tartalmát bárki, bármilyen minta alapján szabadon kitöltheti. A paypal név az, amitől hitelesnek tűnik, de ha megnézed a küld címet, akkor köze nincs hozzá.


Másik tipikus része, hogy nem csináltál sehol semmit, csak egy kéretlen levelet kaptál. Hagyd figyelmen kívül, és ne is reagálj rá semmit.

2011. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is figyuztam, higy nem megszokott az email cím, amiről jött....

Most olvasom a paypal "valódi" oldalán, hogy ez adathalászat, és eddig semmi ilyenről nem hallottam sosem... és össze-vissza klikkelgettem. :(

Most csak attól félek, hogy valamilyen adatot ezáltal sikerült "átadnom... :(((

2011. dec. 2. 13:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!