Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tölt vissza a torrent?

Miért nem tölt vissza a torrent?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem csak torrentezni, nCore-on van regisztrációm és az utolsó két letöltésemet egyszerűen nem akarja visszatölteni. Lehet ennek köze ahhoz, hogy csak egy részt töltöttem le az adott fájlok közül(pl. egy sorozat évadnak csak a felét)? Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom, hogy legalább 1.0 arányig vissza kellene tölteni, de nincs annyi hely a gépemen, hogy tartogassam a több gigányi fájlt, amíg jön valaki, akinek kell...
2012. jan. 30. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Az account törlését javaslom. Sok embernek kéne a hely, neked meg minek...
2012. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 waland ***** válasza:
Ez sajnos ilyen. Érdemes valami olyasmit letölteni, ami több embert érdekel (akár ha lehet ingyenesről is), és azzal tölteni vissza, amit meg leszedtél, azt tartsd is a torrentben amíg le nem telik a kötelező feltöltési idő, mert kiraknak. Milyen klienst használsz?
2012. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

nCore azért kivételes oldal, mert nincs arány, és a h'n'r rendszer bevezetéséig nem dobnak ki, de hosszú távon nem tudod ezt csinálni. Ha nem tudod megoldani a visszaosztást, akkor addig ne tölts le, először a hozzáállásodon kell javítani.


Ha nem töltesz le mindent, csak partial seeder lehetsz, ami részben hátrányos helyzet, mert csak addig kapcsolódik rád leecher, míg át nem adod azt amid van. A seederekkel szemben pedig neked nincs meg minden, így rövidebb ideig tudsz forgalmazni. A másik, hogy ha túlseedelt a torrent, ott nem tudsz mit kezdeni, meg kell várni amíg a feltöltők többsége lelép, de mint írtad ezt nem akarod csinálni. Ha nincs letöltő, akkor pedig várni kell amíg nem jön egy, és ezt megint nem akarod csinálni.


1.0 arányig nem KELL visszatölteni, csupán ajánlott, elvárja az ember hogy amit te megkaptál annyit is ossz vissza. Nincs rá szabály, hogy eddig kell. Sőt, azért nincs arány, mert nem az számít hogy kinek mekkora, milyen nagy, hanem az oldal hivatalos álláspontja is az, hogy egy torrent minél több ideig legyen seedelve, nem pedig minél nagyobb arányig, mert abból hamarabb kilépnek. Ehhez megint csak az időtényezőt kell számítani, de te ezt nem akarod.


Mivel mindegyik megoldás arra vezethető vissza, ami számodra nem ideális megoldás, becsüld meg a tagságot, mert ha bevezetik az új rendszert, van rá esélyed hogy kidobatod magad.

2012. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha mindenki csak tölteni szeretne, de visszatölteni már nem, akkor nem működne a torrent mint megosztási módszer. Nyugodj meg, ha szükség lesz rád is, akkor töltenek majd tőled. Ha van vagy 100 seeder, akkor leléphetsz.
2012. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

És ha soha nem kell senkinek? Akkor előbb utóbb törölni fogom a fájlt a gépemről, mert egyszerűen nincs elég helyem. Most lehet mondani, hogy töröljek valamit, vagy vegyek másik gépet/külső merevlemezt, de egyiket sem tudom megoldani. Tölteném én vissza hónapokig is, ha lenne rá lehetőségem, de nem tudok sok mindent tárolni.


Viszont akkor az sem segít a helyzetemen, hogy nincs meg minden fájl, értem.

Akkor is kidobnak majd, ha van, amit visszatöltök(mert van, aki le is tölti) és van, amit nem(mert hetekig nem kell a fenének se)?

Eddig nCore-ról 3x töltöttem le, ebből egyet visszatöltöttem több, mint 1.0-s arányig, de az utolsó kettő állapota azóta se változott, egy byte sincs feltöltve.

2012. jan. 31. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:
20%

"egyiket sem tudom megoldani"


Még jó, hogy a letöltést meg tudod oldani. Érdekes...


"nem tudok sok mindent tárolni"


Akkor ne tudjál sokmindent letölteni sem, probléma megoldva.

2012. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!