Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a számítógép...

Hogyan tudom a számítógép monitorról a képet átküldeni egy TV képernyőjére?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 09:28
1 2
 1/16 2xSü ***** válasza:
3%

Inkább magáról a számítógépről célszerű. Ehhez az kell, hogy legyen a számítógépnek olyan kimenete, amilyen bemenete van a TV-nek.


Pl.:

HDMI kimenet - HDMI bemenet.

SVideo kimenet - SVideo bemenet (illetve vannak kábelek, konverterek más formátumhoz is, RCA, Scart)


A modernebb tévéken eleve van PC bemenet is. A modernebb videokártyákon sokszor több kimenet található.

2012. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 lordsithlord ***** válasza:

Monitorról sehogy, mivel azokon nincs kimenet általában.


Viszont a legtöbb VGA karin van már megfelelő kimenet (általában S-Videó vagy RCA), ezekkel át tudod vagy egyből a TV-re, vagy valamilyen más eszközön keresztül (megfelelő DVD lejátszó, videó, beltéri, stb.) a TV-re a képet.

2012. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
KIcsit szájbarágósabban kérlek, mert laikus vagyok nem értem a rövidítéseidet.
2012. jan. 24. 08:34
 4/16 2xSü ***** válasza:
3%

Pedig az nem árt, ha kicsit utánaolvasol a témának legalább annyira, hogy felismerd a megfelelő csatlakozókat (S-Video, Scart, RCA, D-Sub, DVI, HDMI).


Konkrétabb választ akkor tudunk adni, ha ismerjük a TV pontos típusát, illetve a számítógépben található videokártya pontos típusát.

2012. jan. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Feladom
2012. jan. 24. 16:48
 6/16 2xSü ***** válasza:
3%

Ne add fel, hanem mond meg milyen típusú tévéd van. Azt csak meg tudod nézni. A videokártyáról sem tudsz semmit? (NVidia? ATI?)

(Apropó: Laptop vagy asztali gép? Ha tudjuk a laptop típusát, akkor abból kiderül a videokártya típusa is.)

2012. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sokérintkezős stekker, kapocsléc ami két csavarral van rögzítve a plazmamonitorhoz.


Asztali PC MÁSFÉL ÉVE VETTEM AKKOR VADIÚJ VOLT.

2012. jan. 24. 22:47
 8/16 2xSü ***** válasza:
3%
Igazad van. Mégiscsak add fel. (Ha már egy egyszerű kérdés megértése sem megy, akkor ez sem fog.)
2012. jan. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mi az hogy VDIA aTI HOL LEHET EZTB MEGNÉZNI ?
2012. jan. 25. 07:57
 10/16 2xSü ***** válasza:
3%

Elsőként: TV típusa (pl. Samsung UE40D6100 vagy LG M2262DP-PZ vagy Sony KDL40EX520). Általában rá van írva a készülékre. Illetve a számlára. De az is elég, ha felsorolod, hogy milyen csatlakozók vannak rajta. (Felsoroltam a lehetőségeket, csak rá kellene keresni a Google-ban.)


A videokártyánál is elég, ha tudod a csatlakozókat.


Lásd:

www.muszeroldal.hu/assistance/videocsatlakozas.pdf

[link]


Ha nem megy, akkor legalább csinálj egy fényképet a TV csatlakozóiról, meg a számítógép hátsó részéről (ahol a monitorból érkező kábel beérkezik a gépbe.)

2012. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!