Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Acer Aspire 5735Z Linpus...

Acer Aspire 5735Z Linpus Linux - kezdő lépések?

Figyelt kérdés
Újdonsült tulajdonosa vagyok a fent említett Acer laptopnak, Linpus Linux csücsül rajta oprendszerként. Ez az első alkalom, hogy Linux-szal találkozom, teljesen zöldfülű felhasználó vagyok. Viszont, mivel sok jót hallottam a Linuxról úgy általában, ezért kipróbálnám ezt az oprendszert is. Na már most: bekapcsoltam a laptopot és szépen tesztelgetett, majd szöveges parancssort adott és várta a parancsot. Semmi grafikus felület, semmi.Csak konzol mód :) Itt megállt a tudományom, így aztán szépen kikapcsoltam a laptopot. Sajnos dokumentációval nem látták el a laptopot Acerék, csak egy rescue disc-et mellékeltek és az alapvető lépéseket, ami gyakorlatilag a laptop mindenféle nézetben és melléírva, hogy mi micsoda. De egy szó sem a Linpus Linuxról.... Szóval zöldfülű linuxosként kérném segítségeteket:milyen parancsok kellenek, hogyan lehet egy grafikus felületet kicsikarni belőle?
2012. jan. 20. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz magadnak, akkor szerzel egy Ubuntu telepítőt és leszeded ezt a kínai (vagy taiwani) linuxot. Linux és Linux közt is sok a különbség.
2012. jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És itt jegyzem meg, hogy nekem az Asus laptomohoz valami Red Flag Linux vagy mi a túró volt, valami kínai. Mivel ezeket távolkeleten gyártják, ezért távolkeleti szarokat raknak rá, de ettől még te simán leszedheted, az nem jár garanciavesztéssel.
2012. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
En csak el szeretnem inditani a linuxot, mert ha letorlom a linuxot akkor kimegy a garanciabol a laptop.
2012. jan. 20. 15:44
 4/8 A kérdező kommentje:

Valaki elmagyarazna hogy csinalja?

Eddig azt ertettem hogy le kell szedjem az ubuntu telepitot, es ezt ki kell irjam cd-re?

2012. jan. 20. 15:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért veszítene garanciát ha letörölsz egy programot? Ezt nem értem.
2012. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Snelcer válasza:

Szia! Én annak idején amikor megvettem szintén ugyan ezt a gyártmányú gépet szintén abszolút zöldfülű voltam hozzá és egy úgymond hozzáértő segítségét kértem. Aki elfelejtette kezdőlépésként a biztonsági mentést elvégezni rajta. Szóval, ha még az eredeti program van rajta és nem csináltad meg akkor most tedd meg. Vagy ha már megvan és nem jelentene neked problémát akkor valahogyan elkérném én is.

Hogy miért is, mert hallgattam arra a sok hozzáértőre, aki annyira szidja a vista-t és zöldfülűként hagytam, hogy kicseréljék a legújabb Windows verzióra és elmondom azóta szívok is vele eleget. Ugyan is egyrészt egyáltalán nem érzem azt az óriási nagy különbséget mint amit mondtak (persze ez lehet egyéni vélemény is), másrészt több olyan problémával is találkozok (az új program kapcsán) ami az előző programnál nem jelentkezett, harmadrészt pedig az új telepítések során valahogy elvesztek olyan programok mint például dokumentumok titkosításának lehetősége (tudom letölthető, de ami eredetileg rajta volt egyszerűbb és biztonságosabb volt) vagy például a hangerő szabályzással is gondok vannak.....

2013. jan. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szia, sikerült rájönnöd hogy kellett a linpus linuxot elindittanod? ugyan ez a problémánk a mostani uj aceremen és el szeretnénk indittani, de nem megy. ha tudod a választ megirnád a dorcsikk kukaccgémélpontkom
2013. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tomci713 válasza:
Nekem linpus van és szuper gyors a net és a gép is . Ja, és magyar.( Linpus live.) Van egy másik hiper szuper legujjab kiadásu gépem is azon windows van és hát egy szar, Nem vagyok megelégedve sose voltam a windows-al. csak ráerőltetik az emberre.Mindent meg lehet csinálni linuxon sőt jobban és gyorsabban , mint windowson.
2014. okt. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!