Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki szeretnék írni egy Ubuntu-t...

Ki szeretnék írni egy Ubuntu-t ( 703 MB ), de nincs csak üres dvd-m. Okozhat problémát, hogy ha az . ISO-t CD-re égetés helyett DVD-re égetem?

Figyelt kérdés

Előre is köszi! :)

UI: a "pazarlás nem számít, mert kb sűrgősen kéne.


2012. jan. 6. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Bajnak nem baj, kérdés, hogy az íróprogram mit lép arra, hogy CD-t vár és DVD-t teszel be. Szerintem reklamál és nem írja fel...
2012. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért 700MB körüli a rendszer, hogy elég legyen egy CD-re írni. Ez nem azt jelenti, hogy kötelező is arra írni. A rendszer csak azt figyeli, hogy milyen lemez van az optikai meghajtóban: bootolható-e, vagy nem. A méret alapján pedig CD vagy DVD van benne, már mindegy. Csak ne az iso-t írd ki, hanem annak tartalmát képfájlként.
2012. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
vagy csinálj telepítő pendrive-ot és nem kell egy DVD-t elszúrnod 700 megáért :)
2012. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kérdés - és a válaszom lényege is - arra irányul, hogy lehet-e egy eredetileg CD képfájl-t DVD-re írni, mert bootolni tud persze bármelyikről és pendrive-ról is csak a mostani CD képfájlt szeretné DVD-re írni. Szerintem ez lesz bajos...
2012. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kipróbáltam mert tényleg sűrgős, csak még telepítés előtt gondoltam feljövök ide és megosztom ha más rákeresne a kérdésre :)

LEHET :D legalábbis sikeresen kiírta, elindult az ubi telepítő, de live cd-ként is fel tudott állni.


Második: köszi a figyelmeztetést, de nem először írok ki ubuntut, csak már sérült volt a másik lemez és most először nem volt üres CD-m mert hát ma már nem használunk ilyet :)


Harmadik: igen, de sajna az én pendrive-om nem mai gyerek ( 500 MB :D )


1. és 4. : nem volt reklamáció :)

2012. jan. 6. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:
500 mb pendrivet még nemláttam :o csak 1 gb vagy 8 vagy 16 de 500 sztem hazudsz
2012. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hazudik, max te nem láttál még 500 MB-os pendrive-t. Attól, hogy most a boltban 1 GB-os a legkisebb, hidd már el, hogy volt annál is kisebb. Sőt nekem még 128 MB-os is van, vagy hazudok...
2012. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nekem is :D 256-os és 512-es van... de van egy 1 terrás winchesterem, de azt nem akartam ilyen célra használni :)
2012. jan. 6. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!