Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Logaritmust beírni a számológé...

Logaritmust beírni a számológépbe de hogy?

Figyelt kérdés
Nekem egy CASIO fx-82MS tipusu számológépem van az a kérdésem hogy aki ismeri vagy neki is ilyen van az legyen szíves elmagyarázni hogy hogy tudom vele kiszámolni pl.: a 2-est hányadikra kell emelni h 8 at kapjak? (logaritmus) Hogy üssem be?
2011. dec. 22. 16:06
 1/1 levaim válasza:

Mivel az ilyen fajta számológépeken csak tízes alapú logaritmust lehet számolni ("log" gomb, majd a hatvány), ezért felesleges olyan gombot keresni, amivel egyéb alapú logaritmust számolhatsz.


Azonban van egy jó módszer, amellyel bármilyen alapú logaritmust ki lehet számolni (persze kivéve az 1-et, mivel az egyes alapú logaritmust nem értelmezzük): kiszámoljuk a hatvány tízes alapú logaritmusát, majd ezt elosztjuk az alap tízes alapú logaritmusával.

Tehát az általad leírt példát használva log8 osztva log2-vel, így az eredmény 3 lesz. Nem csoda, mivel 2^3=8. :)


Remélem segítettem így majdnem másfél év távlatából is. :)

2013. jún. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!