Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan csinálhatok raw-ból jpg-t?

Hogyan csinálhatok raw-ból jpg-t?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Megnyitod egy képszerkesztőben, ami kezel raw formátumot, majd kimented (exportálod), és ott jpg-t adsz meg kimeneti fájlként.


Photoshop, Lightroom, de talán még az ingyenes XnView is képes kezelni és menteni más formátumban.


Rawnak csak akkor van értelme, ha utómunkát végzel rajta. Ha nem, akkor felesleges abba menteni, ha igen, akkor meg kell hozzá egy profi program. Ehhez a Lightroom a legjobb. Ez is a végén tud jpg-be menteni, de a nyers képeket meghagyja, így utólag bármikor átszerkeszthető és kimenthető belőle egy más hatású jpg.

2011. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert raw-ban fényképeztem a dolgokat, de ahogyan átrakom a képeket a gépből számítógépbe egy ideig úgy mutatja őket, ahogyan eredetileg lefényképeztem, de egy pár másodperc múlva a program (picasa) finomítja őket és teljesen sz*r(már bocsi) képeket csinál belőlük. és nem tudom visszaállítani őket eredeti állapotukba. Hogyan tilthatnám le, h ne szerkessze át őket?
2011. dec. 16. 16:17
 3/5 A kérdező kommentje:
Lightroom-ban ezt vhogyan meg tudnám csinálni?
2011. dec. 16. 16:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jpg-ben készíted el a képeket, minden beállítás a képben elmentésre kerül. Emiatt nem lehet hatásosan a jpg képeket módosítani, mert bele van már kódolva a beállítás.


A raw viszont egy nyers képformátum, aminél szabadon és nagy intervallumban lehet értékeket módosítani, mivel csak az expozíció van elmentve, minden mást te érsz el benne. Egyes programok pedig saját, előre beállított módosításokat is elvégeznek megnyitáskor.

Photoshop azt hiszem nem csinál semmit, az csak behozza a raw-kezelőt, aminél te állíthatsz be dolgokat, majd mentheted el a képeket. Lightroom-nál sem tapasztaltam még hogy módosított volna a képeken.

2011. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Kipróbáltam Ligtroomban, tényleg nem módosít.
2011. dec. 16. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!